Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Od środy druga runda

MŚ: Od środy druga runda

W środę, w Nagoi i Osace, zacznie się z udziałem szesnastu drużyn podzielonych na dwie grupy, druga część mistrzostw świata siatkarek. Pierwszą bez porażki ukończyły faworytki - Brazylia i Rosja oraz dość niespodziewanie, reprezentacje Tajwanu a także Serbii i Czarnogóry.

Brazylijki większość swoich meczów wygrywały w tempie treningowym. Rosjanki pozostawiły ogromne wrażenie po spotkaniu z Chinami. Ich blok i atak, szczególnie w trzecim i czwartych setach, mógł zaspokoić gusta najbardziej wybrednych koneserów. Nic też dziwnego, że mecz Brazylii i Rosji zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W finale tegorocznej Grand Prix lepsze okazały się zawodniczki z Ameryki Południowej.

W ekipie rosyjskiej wysoko ceni się umiejętności innych rywalek – Amerykanek czy Holenderek, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że są one w granicach zasięgu Jekatieriny Gamowej i ich koleżanek. Wygląda na to, że do strefy medalowej z tej grupy zakwalifikuje się Brazylijki i Rosjanki. Na kogo trafią w półfinałach?Trenerzy ekipy rosyjskiej wysoko cenią umiejętności Włoszek. Serbia i Czarnogóra choć w świetnym stylu przeszła przez pierwszą faz mistrzostw świata nie ma zbyt wielu zwolenników.

Naszym celem było zakończenie rywalizacji w pierwszej fazie z bilansem pięciu zwycięstw – powiedział dziennikarzom coach Brazylii Ze Roberto, który ma za zadanie doprowadzenie reprezentacji do pierwszego w historii mistrzostwa świata. – W drugiej fazie rozpocznie się nowy turniej. Trzeba odnieść minimum trzy zwycięstwa.

Mecze drugiej fazy mistrzostw świata rozegrane zostaną w środę i czwartek oraz sobotę i niedzielę. Medale zostaną rozdane 16 listopada. Dzień później do gry przystąpią siatkarze, a w tym gronie Polska.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved