Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ 2006: Serbia i Czarnogóra bez Mitrovića

MŚ 2006: Serbia i Czarnogóra bez Mitrovića

Igor Kolaković podał listę dwunastu zawodników, którzy polecą do Japonii na mistrzostwa świata. Zabrakło na niej nazwiska Aleksandra Mitrovića, przyjmującego Partizana Belgrad, który podczas Ligi Światowej 2006, grał m.in z Polską w Łodzi.

Aleksandar Mitrović walkę o miejsce w składzie przegrał z młodym Milosem Nikićem. Dziś i jutro Plavi rozegrają w Belgradzie dwa towarzystkie spotkania z Grecją. Serbowie wylatują do Japonii via Paryż w niedzielę, 12 listopada. Na miejscu nie będą już rozgrywali towarzyskich spotkań. Swój pierwszy mecz podczas mundialu rozegrają z reprezentacją Rosji.

12-tka Serbii i Czarnogóry na MŚ 2006:rozgrywający:  Nikola Grbić
        Veljko Petković
atakujący:   Ivan Miljković
        Dejan Bojović
środkowi:    Andrija Gerić
        Novica Bjelica
        Marko Podrascanin
przyjmujący:  Goran Vujević
        Slobodan Boskan
        Vladimir Grbić
        Milos Nikić
libero:     Marko Samardžić

Dziś w Belgradzie zorganizowano konferencję prasową, na której pojawili się trzej przedstawiciele młodego pokolenia serbskich zawodników, Dejan Bojović, Milos Nikić oraz Marko Podrascanin.

Turniej we Francji pokazał nam w jakiej jesteśmy obecnie formie – mówił Dejan Bojović. – Wydaje mi się, że pokazaliśmy, iż jako zmiennicy możemy dac odpocząć podstawowym zawodnikom, kontynuując grę na wysokim poziomie. Myślę, że jesteśmy zdolni do zajęcia wysokiego miejsca w Japonii.

Wszystkich zaskoczył młody Milos Nikić, który z rozbrajającą szczerością przyznał: Gdy jestem na boisku nie mam tremy, ale mam ją gdy muszę rozmawiać z dziennikarzami. Bardzo chciałbym, żeby do Japonii poleciał też Aleksandar. Niestety jeden z nas musi zostać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved