Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Druga kolejka podlaskiej III ligi siatkarzy

Druga kolejka podlaskiej III ligi siatkarzy

Drugi mecz wyjazdowy wygrali siatkarze WSFiZ MUKS-u Piętnastki w III lidze. Po wygranej w Lipsku w pierwszej kolejce spotkań, tym razem białostoczanie 3:1 pokonali w Suwałkach SUKSS i zostali liderem III-ligowej tabeli.

Dwa pozostałe mecze minionej kolejki zakończyły się po pięciosetowej walce. Mlekpol Grajewo wygrał gładko dwa pierwsze sety z drużyną Biebrzy Lipsk i wtedy zaczęły się schody.

Już w trackie trwającego meczu do przeciwników dojechał ich libero, który bardzo wzmocnił rywali w przyjęciu – opowiada Marek Adamkiewicz, prezes grajewian. – Dlatego przegraliśmy dwa następne sety i dopiero w tie-breaku rozstrzygnęliśmy spotkanie na swoją korzyść.

Pięciu setów potrzebowali także siatkarze Mikolo Sokółka, by pokonać Promień Mońki.

Prowadziliśmy już 2:0 w setach, a w trzeciej odsłonie 24:21, i nie zdołaliśmy skończyć meczu – relacjonuje Stanisław Marchel, prezes Mikolo.-Dopiero w tie-breaku pokazaliśmy swoją wyższość, wygrywając do 12.

W siedmiozespołowej lidze tym razem pauzował Orion G2 Bielsk Podlaski.