Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ciekawy turniej w Kaliningradzie

Ciekawy turniej w Kaliningradzie

Od 9 do 12 listopada w Kaliningradzie odbędzie się międzynarodowy turniej w którym zagrają ekipy Dynamo Jantar, Lokomotiv Nowosybirsk, Fakieł Novyj Urengoj oraz włoska Latina, która w tej chwili zajmuje szóste miejsce w Serie A.

Oczywiście nie będzie w składach zespołów nie będzie Łukasza Żygadło i Stanisława Dinejkina (obaj Dynamo Jantar). Reprezentat Polski i Rosji przebywają już w Japonii, gdzie 17 listopada rozpoczną się mistrzostwa świata.

W stolicy Warmii powstał fanklub Łukasza Żygadły, a jego członkowie mają zamiar jeździć na mecze Dynama Jantaru Kaliningrad.Rozgrywki ligowe Rosjanie rozpoczną dopiero 23 grudnia. Tytułu mistrza kraju bronić będzie moskiewskie Dynamo, ale wśród faworytów wymienia się także Lokomotiv Biełgorod oraz Dynamo Kazań. Ekipę ze stolicy opuścił Jegorczew a także francuski libero Hubert Henno, ale działaczom udało się zatrzymać Bułgara Mateja Kazijskiego oraz sprowadzić jego rodaka Teodora Salparowa.

Ciekawych zakupów dokonał również zespół Fakiełu Nowyj Urengoj (m.in. Matej Cernic, Marco Klok, Rusłan Olichwer). Nie przebije to oczywiście transferowej ofensywy multimilionerów z Kazania, którzy zakontraktowali sześciu nowych graczy światowej klasy (Siergiej Tituchin, Aleksander Kosariew, Wadim Chamucki, Andriej Jegorczew, Lloy Ball i Clayton Stanley). Być może w czołówce liczyć się będzie także zawsze silna Iskra Odińcowo.

Kolejny, czwarty już, sezon w barwach Gazpromu Surgut rozegra Robert Prygiel. Jego zespół został wzmocniony Plamenem Konstantinovem i zapowiada walkę o udział w europejskich pucharach.

źródło: inf. własna, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved