Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zawidz na fali

Zawidz na fali

Siatkarze II-ligowego UG Zawidz MDK Warszawa grają dość nierówno, ale na ich meczach emocje i dramaturgia są pewne. Warszawiacy, występujący w hali w Zawidzu, idą za ciosem.

Niedawno zdobyli trzy punkty po zwycięstwie 3:0 w Spale, a w ostatnią sobotę powiększyli dorobek o dwa oczka po pokonaniu 3:2 innego beniaminka, czyli Ślepska Augustów. Wprawdzie UG zagrał na własnym parkiecie, ale momentami młodzi gracze czuli się jak… na wyjeździe. A to dlatego, ze ekipę z Mazur bardzo gorąco, wręcz żywiołowo do boju zagrzewała 20-osobowa grupa fanów. Do aniołków nie należeli, ale trzeba przyznać, że zachowywali się dość kulturalnie i takiego wsparcia drużynie z Agustowa można tylko pozazdrościć.

W pierwszym secie juniorzy MDK z trzema siatkarzami powyżej 2 metrów w składzie, wygrywali w połowie seta 2-3 punktami i wygrali go 25:20. Po reprymendzie trenera Ślepsk otrząsnął sie w drugiej partii. Zawidz miał wprawdzie dwie piłki setowe, ale to augustowianie wygrali partię 27:25, a przy ogłuszającym dopingu także trzecią 25:18.

Wydawało się, że UG Zawidz już się nie podniesie, ale juniorzy wspięli się na wyżyny umiejętności. Popełniali bardzo mało błędów, sporo blokowali i nie przyjmowali się chwilowymi niepowodzeniami. Wygrali czwartego seta 25:20. O wszystkim decydował tie-break.

Tam rozpoczęło sie od 0:3, więc trener Wojciech Góra poprosił o czas. Pomogło. Ciężar gry wziął na siebie Łukasz Kaczorowski z Zawidza. Wcześniej dostał kilka soczystych „czap”, ale w piątym secie był nie do złapania. Zawidz po potrójnym bloku „wyciągnął”na 9:6 i nie oddał prowadzenia. Wygrał seta 15:11 i mecz 3:2.

W tabeli MDK w stawce 10 ekip zajmuje wysokie piąte miejsce. W sobotę zagra w Olsztynie z AZS II.

MKS MDK Warszawa – Ślepsk Augustów 3:2 (25:20, 25:27, 19:25, 25:20, 15:11)