Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Turniej Niepodledległości młodziczek w Białymstoku

Turniej Niepodledległości młodziczek w Białymstoku

W miniony weekend, w Białymstoku, dwanaście drużyn młodziczek z Polski i nie tylko, walczyło o sukces w Turnieju Niepodległości, tradycyjnie organizowanym na początku listopada przez klub młodzieżowy UKS Oczko Białystok.

W sobotę ekipy podzielone na cztery grupy grały o jak najlepszą pozycję przed rundą finałową. W niedzielę zwycięzcy grup rywalizowali o miejsca I-IV, zespoly z drugich miejsc o miejsca V-VIII, a z trzecich o miejsca IX-XII. W tej ostatniej grupie zanalazły się aż trzy zespoły z Białegostoku, które ostatecznie zajęły trzy ostatnie miejsca, ale fakt tego kiepskiego wyniku zrekompensował całkowicie triumf czwartego miejscowego zespołu – ekipy gospodyń UKS Oczko Białystok, która pozostawiła w polu pokonane zespoły ze Szkoły Sportowej w Grodnie (Białoruś), Tomasovii Tomaszów Lubelski i Pogoni Proszowice.

Turniej dla Oczka rozpoczął się fatalnie, trzy dni przed zawodami ze składu wypadła Paula Bernacka, która doznała kontuzji kolana, do tego już na pierwszej przedmeczowej rozgrzewce urazu stawu skokowego nabawiła się Alicja Król. Dokładając wcześniejszą kontuzję Dominiki Budreckiej, zdolnych do gry dziewcząt zostało tylko sześć. Trener Sebastian Grzegorek zmuszony był przestawić nominalną libero na przyjęcie, a drugą rozgrywającą na pozycję atakującej. W tej sytuacji perwsze miejsce białostoczanek można uznać za spory sukces.Białostoczanki dostały również dwie nagrody indywidualne: najlepiej broniącą zawodniczką turnieju została Iza Sołowiej, a MVP zawodów Małgorzata Właszczuk. Oprócz tego najlepszą atakującą została Kuczyńska Urszula z Tomasovii Tomaszów Lubelski, a najlepszą rozgrywającą Paulina Białko z Pogoni Proszowice.

Trener zwycięskiego UKS Oczko Białystok Sebastian Grzegorek był pod wrażeniem poziomu turnieju, cieszył się też z końcowego triumfu. – Przede wszystkim jestem zadowolony, że po raz kolejny udało nam się zorganizować taki turniej – na wysokim poziomie i w takim składzie drużyn. Nasze zwycięstwo cieszy tym bardziej, że osiągnęliśmy je w trudnej sytuacji kadrowej. Potwierdza to duże możliwości dziewczyn. Ja w każdym razie jestem szczęśliwy, że wygraliśmy.

Końcowa kolejność turnieju:

1.UKS OCZKO BIALYSTOK
2.SZKOLA SPORTOWA GRODNO
3.TOMASOVIA
4.POGOŃ PROSZOWICE
5.SKARPA TORUŃ
6.MOSiR BIELSK PODLASKI
7.JEDYNKA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
8.MOS WOLA WARSZAWA
9.PROMIEŃ MOŃKI
10.MUKS 15 BIALYSTOK
11.AZS BIAŁYSTOK
12.PG 18 BIALYSTOK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved