Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

Za nami już 7. kolejka meczów II ligi kobiet. Spotkania minionego weekendu nie przyniosły większych niespodzianek. Faworyci w grupach, zgodnie z planem i przewidywaniami, zdobywali najczęściej komplet punktów.

Dość niespodziewanie punkt w meczu z akademiczkami Akademii Rolniczej z Poznania straciły siatkarki rezerw Gedanii. Pierwszy, po sześciu kolejkach zespół grupy pierwszej II ligi kobiet pokonał poznanianki dopiero po zaciętym tie-breaku. Potknięcie gdańszczanek wykorzystały Budowlane Toruń. Podopieczne Ewy Openchowskiej w meczu na szczycie pokonały Sokoła Mogilno 3:1, dzięki czemu powrócił na fotel lidera. Tylko jednego seta pozwoliły ugrać Zawiszy Sulechów siatkarki ChTPS Chodzież. W ślady chodzieżanek poszły rezerwy AWF-u Poznań, które pokonały drugi zespół Nafty Gaz Piła 3:1. Piąty set musiał wyłonić zwycięzcę w spotkaniu między Uniwersytetem Piastem Szczecin, a ostatnim w tabeli Pałacem II WSG Bydgoszcz. Rezerwy Centrostalu prowadziły nawet w meczu 2:0, jednak następne trzy sety zdecydowanie należały już do prowadzonych przez Marka Mierzwińskiego siatkarek Piasta.

W grupie drugiej II ligi kobiet na prowadzeniu nadal Częstochowianka i PLKS Pszczyna. Siatkarki spod Jasnej Góry w trzech setach pokonały ostatnia Polonię Świdnica. O ile zwycięstwo z łatwością przyszło dziewczynom Pawła Kapicy, tego samego nie mogą powiedzieć siatkarki z Górnego Śląska. Przez pierwsze trzy sety pszczynianki jak równy z równym walczyły z MKS Gaudią Budmel Trzebnica, a sety wygrywane były na przewagi. Dopiero czwarta partia pewnie wygrana przez PLKS do 13, pozwoliła na wywiezienie pszczyniankom z Trzebnicy trzech punktów. Piątek porażki z rzędu doznały zawodniczki z Jawora. Tym razem w tie-breaku lepsze od Olimpii okazały się rezerwy Gwardii Wrocław. Pewne zwycięstwo nad MCKiS Jaworzno odniósł Płomień Sosnowiec, wygrywając w trzech setach. Cenne zwycięstwo w Zawierciu odniosły akademiczki z Opola, które dzięki wygranej 3:1 z MKS-em odbiły się od dna tabeli, tracąc jeden punkt do Jaworzna, dwa do Olimpii Jawor i trzy do beniaminka z Trzebnicy.

Aż trzy spotkania zakończyły się tie-break-ami w grupie trzeciej. Bliski sprawienia sensacji był Uniwersytet Warszawski, który podejmował lidera z Węgrowa. Warszawianki po trzech setach prowadziły już 2:1, jednak w następnych dwóch partiach górą były już siatkarki Czarnych. Podczas minionego weekendu w Białymstoku spotkały się sąsiadki z tabeli – miejscowy AZS WSWFiT ze swoimi imienniczkami z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tym meczu górą były przyjezdne, wygrywając 3:2. W ślady Czarnych Węgrów i AZS-u AWF-u Warszawa poszła Skarpa Toruń, która wywiozła dwa oczka z Radomia. Tylko jeden punkt straty do lidera z Węgrowa ma Jedynki Aleksandrów Łódzkich . „Uczennice” z Aleksandrowa gładko wygrały z Szóstka Biłgoraj 3:0. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Tomasovii Tomaszów Lubelskich ze spadkowiczem z I ligi kobiet Łódzkim Klubem Sportowym.

W sobotę do outsidera grupy czwartej wybrał się lider – druga drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Siatkarki ze stolicy Zagłębia potrzebowały niespełna godziny na pokonanie MKS-u Bielsko Biała. Swoje mecze powygrywały także goniące SMS PZPS II Sosnowiec zespoły z Andrychowa i Mysłowic. Andrychowianki wygrały 3:1 w Myślenicach z miejscowym Dalinem, a MKS Mysłowice bez straty seta pokonał u siebie Orła Kozy. Bardzo groźne w tym sezonie będzie Siarka Tarnobrzeg, która po nieudanym początku sezony z meczu na mecz gra coraz lepiej. W siódmej kolejce pokonała 3:2, czwartą w tabeli Armaturę Kraków. W ostatnim spotkaniu grupy, Sandecja Nowy Sącz dopiero w „secie prawdy” okazała się lepsza od rezerw BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.