Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Strefowe podumowanie II ligi mężczyzn

Strefowe podumowanie II ligi mężczyzn

Po 7. kolejce spotkań doszło do sporych zmian na szczycie. Tylko w grupie 2, na fotelu lidera został Juventur Koksownia Wałbrzych. W innych grupach zaszły zmiany po porażkach drużyn ze szczytu tabeli. Liga staje się coraz ciekawsza.

Grupa I

Z dwoma zaległymi spotkaniami, ale z kompletem punktów po tych już rozegranych, na pierwsze miejsce w grupie wysunęła się Olimpia Sulęcin. W miniony weekend bez większych problemów pokonała w Sulechowie miejscowy Orion, który po meczu spadł na szóste miejsce w tabeli, dając się wyprzedzić Rewalskiemu Morze Bałtyk. Szczecinianie po paśmie porażek odnotowali wreszcie zwycięstwo przed własną publicznością, awansując o dwa miejsca w tabeli. Wyprzedzili więc nie tylko sulechowian, ale również i zespół Ikara Legnica, swojego sobotniego przeciwnika. Legniczanie po dobrym początku sezonu w ostatnich trzech spotkaniach ugrali zaledwie seta. W meczu drużyn z końca tabeli lepsi okazali się siatkarze z Międzyrzecza, którzy w czterech setach pokonali siatkarzy z Głogowa, tym samym odbijając się od dna tabeli. Ich miejsce zajął beniaminek z Kamiennej Góry, który w spotkaniu z akademikami z Poznania zdołał podjąć walkę w zaledwie jednym secie. Poznanianie dzięki zwycięstwu awansowali o jedną pozycję, podobnie jak AZS UZ Zielona Góra, który w trzech setach pokonał liderujących do minionej soboty gdańszczan.

Wyniki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

Grupa II

Po rozegranych spotkaniach siódmej kolejki żadna z drużyn nie zmieniła swojej pozycji, a spotkania zakończyły się zwycięstwami faworytów. Juventur Wałbrzych nadal jest liderem grupy już od dwóch tygodni. Jednak rywale nie śpią. Zaledwie punkt straty ma drużyna UKS Karo Strzelce Opolskie, która podobnie jak Juventur, w miniony weekend nie musiała zmierzyć się z trudnym przeciwnikiem. Warta Działoszyn, czy SMS Łódź nie były w stanie zagrozić czołowym zespołom w grupie. Podobnie było w meczu częstochowskiego Delic Pola z Politechniką Śląską, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych w trzech setach. Akademicy ze Śląska ambitnie walczyli, jednak lepsi okazali się młodzi siatkarze z Częstochowy. Czarni Rząśnia, zespół mający tyle samo punktów na swoim koncie co częstochowianie, w miniony weekend pokonał Rafako Racibórz. Najbardziej zacięty mecz odbył się w Opolu, gdzie tamtejsza Politechnika uległa Rośkowi Syców dopiero w piątym secie. Przed spotkaniem trener gospodarzy, Zbigniew Rektor, wygraną któregokolwiek z zespołów uzależnił od dyspozycji w danym dniu. Swojej drużynie jednak dołożył do tego taktykę, którą podparł wiedzą na temat byłych zawodników opolskiej drużyny, grających od tego sezonu w Sycowie. Lepsi okazali się jednak goście, którzy wygrali z miejscowymi w tie-break`u.

Wyniki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

Grupa III

W spotkaniu na szczycie pomiędzy dwiema drużynami bez porażki lepsi od Wilgi Garwolin okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, którzy do rozegrania wciąż mają zaległe spotkanie z Legią Warszawa. Jeśli w najbliższą sobotę uda im się pokonać legionistów, zajmujących obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, to staną się samodzielnymi liderami w grupie. Nadal zagrozić im może jedynie Wilga Garwolin, w której trener gdańszczan Rafał Prus upatruje jednych z potencjalnych rywali o awans do I ligi. Wśród pozostałych wymienia beniaminka z Kozienic, który po ostatniej porażce wygrał z AZS UWM Olsztyn i tym samym przeskoczył o jedno oczko w tabeli Pekpol Ostrołęka, kolejnego poważnego rywala Trefla Gdańsk w lidze. Drużyny z Warmii i Mazur w miniony weekend nie miały szczęścia. Pekpol Ostrołęka, AZS UWM Olsztyn, czy Gwardia Szczytno odniosły porażki, tracąc cenne punkty do końcowego rozrachunku. Jedynie Gwardia utrzymała swoją ostatnią pozycję, podczas gdy jej dotychczasowi sąsiedzi z tabeli SMS III Spała, czy MDK Zawidz Warszawa, zaczynają wygrywać swoje ligowe mecze.

Wyniki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

Grupa IV

Siatkarze z Będzina po trzeciej kolejce zajmowali pierwsze miejsce w grupie. Na fotel lidera powrócili po rozegraniu czterech kolejnych spotkań i przede wszystkim dzięki swojej wysokiej wygranej nad drugim zespołem SMS Spała, przy jednoczesnej porażce Błękitnych Ropczyc w Lublinie. Po wygranej Polski Cukier awansował o oczko wyżej, zamieniając się miejscami w tabeli z WTS Warka. Wareccy siatkarze inaczej niż pozostałe drużyny Ziemi Radomskiej przegrali w sobotę, ulegając andryszanom po tie-break`u. W wareckiej drużynie brakuje Krzysztofa Stańca, którego niedyspozycję w grze trener Andrzej Warda określa jako istotnie rzutująca na grę i wynik drużyny. Trzeci w tabeli Jadar II Radom odniósł natomiast kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując 3:1 na wyjeździe Okocimski Brzesko, wciąż jedyną drużynę bez wygranej. Po przegranej partii trener radomskich siatkarzy Arkadiusz Sawiczyński musiał użyć reprymendy trenerskiej, by jego podopieczni powrócili do właściwego rytmu gry. W spotkaniu drużyn ze środka tabeli lepszy od Górnika Radlin był zespół Karpaty Krosno.