Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwsze zwycięstwo akademiczek z Opola

Pierwsze zwycięstwo akademiczek z Opola

AZS Opole wygrał w Zawierciu za trzy punkty i już myśli o tym, aby wejść do pierwszej szóstki. Jest na to duża szansa, bo straty są małe. Opolanki nadal mają problemy z atakiem.

Ten mecz AZS powinien zakończyć bez straty seta. W pierwszych dwóch partiach opolanki zdemolowały swoje rywalki, bo wygrały do 13 i 14. W trzecim prowadziły 17:7 a potem nawet 23:18, jednak – jak w poprzednich dwóch spotkaniach – nie było zawodniczki, która potrafiłaby skończyć piłkę. Zawiercie odrobiło straty i wygrało seta.

W drużynie AZS-u pierwszy raz w sezonie zagrała doświadczona rozgrywająca Agnieszka Kowalczyk, która wróciła po kontuzji. – Bardzo mądrze poprowadziła grę, dużo wystawiała do środkowych i wykorzystywała świetną dyspozycję Justyny Filipowicz – podkreślał trener Adam Zagożdżon.

Wcześniej można było martwić się o to, czy AZS utrzyma się w II lidze, teraz trener myśli o wejściu do pierwszej szóstki i grze o awans. Jest szansa, bo straty nie są duże.

MKS Zawiercie – AZS Opole 1:3 (13:25; 14:25; 26:24; 23:25)

AZS: Kowalczyk, Foit, Skrzypek, Filipowicz, Toczek, Siwiec, Pluskota (l) – Walczak