Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pierwsza setka w siatkarskiej wikipedii

Pierwsza setka w siatkarskiej wikipedii

Siatkarska Wikipedia doczekała się pierwszej setki haseł. Jubileuszowe, setne hasło to krótki opis Mileny Sadurek, zawodniczki bielskiego BKS-u. Jego autorem jest anonimowy użytkownik z Katowic, który wprowadził swoje hasło do serwisu w ostatnią sobotę o godzinie 17.27.

Wikipedia Polskiej Siatkówki powstała 18 września – mówi Marcin Maziarz, założyciel serwisu. – Zgromadzenie pierwszych stu haseł zajęło użytkownikom 48 dni, czyli średnio 2 hasła dziennie. Wierzę, że kolejną setkę uda się zgromadzić w czasie o 1/3 krótszym. Wikipedia Polskiej Siatkówki stała się już projektem międzynarodowym. Pojawiły się w niej hasła dotyczące siatkarzy z Serbii. Jeżeli projekt będzie się »umiędzynarodawiał«, z pewnością z jego nazwy zniknie przymiotnik »polska«.

Wikipedia Polskiej Siatkówki jest wolnym projektem internetowym, którego celem jest stworzenie największej internetowej encyklopedii siatkówki. Wikipedię może redagować każdy użytkownik internetu, a do edycji haseł nie jest potrzebna umiejętność tworzenia stron internetowych. W tej chwili w serwisie znajdującym sie pod adresem www.siatkowka.info.pl można znaleźć 114 haseł.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved