Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Będę walczył

Patryk Czarnowski: Będę walczył

Jest młody, zdolny i perspektywiczny, schowany w cieniu kolegów z zespołu. Jako kadet zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Polski. Patryk Czarnowski, o początkach z siatkówką i o klubie PZU AZS Olsztyn, opowiada Strefie Siatkówki.

Anna Mazurek: Jak zaczęła się Twoja siatkarska kariera? Kto zainteresował Cię tym sportem?

Patryk Czarnowski: Po raz pierwszy kontakt z siatkówką miałem w podstawówce. Wtedy kuzyn zabrał mnie na salę, gdzie poodbijałem sobie piłą kilka razy. Bardzo mi się to spodobało. Na poważnie siatkówką zająłem się w szkole średniej, tam zacząłem odnosić pierwsze sukcesy, zostałem wypatrzony i otrzymałem szanse aby rozwijać się dalej.Jako młody chłopak trafiłeś do zespołu wicemistrza Polski, to spore wyróżnienia?

Patryk Czarnowski: W Olsztynie grałem jeszcze zanim trafiłem do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Brałem wtedy udział w rozgrywkach salezjańskich. Naszą kadrę (PZU AZS Olsztyn – przyp. red.) tworzą zawodnicy na najwyższym poziomie, bardzo dobrze się z nimi trenuje. Koledzy dają mi bardzo dużo cennych wskazówek. Występy w hali Urania są dla mnie ogromnym przeżyciem, gdybym mógł, to został bym tu już na zawsze.

W minionym sezonie Waszą żelazną parą środkowych byli Marcin Nowak i Wojciech Grzyb. W tym sezonie Marcina nie ma, o jego miejsce przyjdzie Ci walczyć z Marcinem Możdżonkiem. Jak widzisz swoje szanse?

Patryk Czarnowski: Szanse zawsze są… Na pewno będę walczył. Teraz troszeczkę przeszkadza mi kontuzja, której się nabawiłem, ale mam nadzieje, że ją wyleczę i zrobię wszystko żeby jak najwięcej pograć w tym sezonie.

Podczas Pucharu Polski w Waszej drużynie pojawiły się nowe, młode twarze. Jak oceniasz postawę nowych zawodników na boisku?

Patryk Czarnowski: Nasi młodzi koledzy bardzo dobrze wkomponowali się do zespołu. Wkładają wiele serca w grę na boisku, szczególnie młody środowy Tomasz Stańczuk. Chłopcy przed każdym meczem troszeczkę się stresują, jednak wspieramy ich na boisku, dajemy kilka rad, przez co na parkiecie prezentują się bardzo dobrze.

Za dwa tygodnie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata. Jak widzisz szanse Polaków na medal?

Patryk Czarnowski: Trzymam kciuki za chłopaków, szczególnie za olsztyniaków. Mam nadzieje, że Polacy wygrają Mistrzostwa Świata i do kraju wrócą ze złotym medalem.

Jakie są Twoje siatkarskie marzenia?

Patryk Czarnowski: Największym moim marzeniem jest granie w reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że to marzenie wkrótce się spełni. W klubie chciałbym wychodzić w pierwszej szóstce meczowej. Byłoby to bardzo duże wyróżnienie dla mnie. Będę ciężko pracował, aby zrealizować te siatkarskie cele.

Tego Ci z całego serca życzę i dziękuję za rozmowę.

Patryk Czarnowski: Dziękuję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved