Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Stoew pożegna się z kadrą Bułgarii po Mundialu?

MŚ: Stoew pożegna się z kadrą Bułgarii po Mundialu?

Trener siatkarzy Bułgarii, Martin Stoew, ma nie lada problem. Panicznie boi się latać samolotami. Jego strach jest tak duży, że zastanawia się on nad rezygnacją z funkcji pierwszego trenera Bułgarów tuż po zakończeniu mistrzostw świata.

Stoew zapowiedział, że po mistrzostwach świata, nie wsiądzie więcej do samolotu. Strach wziął z tego, iż z w zeszłym roku z klubem Levski Siconco cudem uniknął katastrofy wracając z Podgoricy do Sofii. Od tego momentu szkoleniowiec panicznie boi się latać. Z tej przyczyny w tym sezonie przyjechał do Polski na mecz ze Skrą samochodem, podobnie jak wybrał się do Aten na sparingowe spotkania swojej reprezentacji z Grekami.

Po mistrzostwach świata przestaje latać samolotami – powiedział dziś Stoew tuż przed odlotem do Japonii. – Miałem możliwość odejść jeszcze przed Mundialem, ale byłoby to perfidne, zostawić zespół w tak ważnym momencie. Po zakończeniu mistrzostw już nigdy nie wsiądę do samolotu.Zapytany, czy oznacza to, że przestanie być trenerem reprezentacji Bułgarii, Stoew odpowiedział: Do teraz latałem tysiące razy, ale po tym co wydarzyło się w zeszłym roku jest mi bardzo trudno się przełamać. Nie pytajcie mnie proszę jak poleciałem na tegoroczną Ligę Światową na Kubę i do Korei. W drodze powrotnej z Hawany dostałem litr wina, które dało pożyteczny rezultat – a wiecie, że generalnie nie piję. Po mistrzostwach świata nie zamierzam więcej latać, ale nie znaczy, że nie podróżować za granice.

Może to jedynie oznaczać pożegnanie z kadrą przez Stoewa. Wystarczy spojrzeć na rywali zespołu w przyszłorocznej Lidze Światowej. O ile do Polski znów może wybrać się autem to do Argentyny i Chin już niekoniecznie.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved