Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > „Kobiety Trojańskie” udanie przeciwko rywalkom z Arizony

„Kobiety Trojańskie” udanie przeciwko rywalkom z Arizony

Ostatni weekend był bardzo udany dla „Kobiet Trojańskich” – drużyny siatkówki z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w której gra Asia Kaczor. W piątek, 3 listopada, Women of Troy wygrały u siebie 3:1 z Arizona Wildcats, a dzień później pokonały 3:0 Arizona State Sun Devils.

Oba spotkania zostały rozegrane w ramach ligi NCAA Division First, w Konferencji Pacyfiku (PAC-10).

W piątkowym meczu najlepszą zawodniczką była Asia Kaczor, która zdobyła dla USC aż 21 punktów. Dzielnie pomagały jej grające równo od początku sezonu, Jessica Gysin (16 pkt) i Diane Copenhagen (15 pkt). Bardzo dobrą dyspozycją w grze obronnej popisała się libero USC – Debora Seilhamer, która zaliczyła 24 udane obrony w tym meczu. Dla rywalek z Arizona Wildcats, Najlepiej punktowały: Brook Buringrud (14 pkt) Jacy Norton (11 pkt).USC Women of Troy – Arizona Wildcats 3:1

(30:19, 28:30, 30:21, 30:26)


W sobotę, grając przeciwko Arizona State Sum Devils, Asia Kaczor nie dała odebrać sobie palmy pierwszeństwa. Znowu była najlepsza na parkiecie, zdobywając dla USC jeszcze więcej niż w poprzednim meczu, bo aż 23 punkty. Diane Copenhagen punktowała 13 razy. Rozgrywająca USC, Taylor Carico, zaliczyła w tym meczu rekordowe osiągnięcie w tym sezonie na swojej pozycji zdobyła 8 punktów z ataku. Dodatkowo miała 47 asyst i 10 dobrych obron. Najwięcej punktów dla Arizona State Sum Devils, zdobyły Paige Mittelstaedt (12 pkt) i Tierra Burnley (11 pkt).

USC Women of Troy – Arizona State Sun Devils 3:

(30:25, 30:24, 30:19)

Po tym weekendzie “Kobiety Trojańskie” legitymują się rekordem 21-3 (zwycięstwa-porażki) w rankingu krajowym i 10-3 w Konferencji Pacyfiku (PAC-10). Z pewnością utrzymają wysokie, odpowiednio 6. i 4. miejsce w tych rankingach.

W przyszły weekend czekają USC dwa mecze wyjazdowe. W piątek, 9 listopada, grają w Bay Area z liderem Konferencji Pacyfiku – Stanford. Dzień później natomiast zagrają z drużyną California, lokującą się w tabeli PAC-10 za plecami USC.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved