Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Toruń – Sokół Mogilno 3:1

Budowlani Toruń – Sokół Mogilno 3:1

Zespół Budowlanych Toruń pokonał na własnym parkiecie Sokoła Mogilno i powrócił na fotel lidera gr. 1 II ligi kobiet. Kolejne spotkania w II lidze odbędą się dopiero za dwa tygodnie.

Mecz zaczął się od prowadzenia gości. Szybkie rozegranie na skrzydła i ataki Konkolewskiej i Żychskiej, sprytne kiwki Długokeckiej dały prowadzenie 5:7 i 9:11 ekipie z Mogilna. Potem na kilka minut inicjatywę przejęły gospodynie i objęły prowadzenie 13:11, 15:12, i 17:14 głównie po kontratakach Dobrzańskiej i Kowalskiej. Czas wzięty przez trenera Sokoła – Jerzego Patera uspokoił jednak jego podopieczne, które zdominowały końcówkę i wygrały seta 21:25.

W drugiej partii znowu przyjezdne dyktowały warunki gry. Było 1:5; 3:6; i 5:10. Wtedy to o czas poprosiła trener Budowlanych – Ewa Openchowska . W kilku męskich słowach określiła zmianę taktyki gry. Przede wszystkim utrudnić zagrywkę i uważnie grać z kontrataków! Dało to natychmiastowy efekt. Chwilę potem było już 10:10, 14:11 ,17:13 i 20:15. W tym czasie na boisku szalały Marchlewska, Laskowska, Januszewska i Petrowska kończąc większość kontr. Końcówka w sumie bez emocji –25:18 i 1:1 w setach.

Trzeci set to już konsekwentne wypełnianie taktyki z seta drugiego. Na tablicy rośnie przewaga torunianek – 4:1, 6:2, 13:5, 15:6 i 17:8. W tym secie błyszczy Laskowska i Januszewska. W drugiej części tej partii rozluźnione Budowlanki trochę odpuściły, ale spokojnie dowiozły zwycięstwo 25:21.

Czwarty i jak się okazało ostatni set można powiedzieć że trzymał w emocjach do wyniku 8:10. W tym momencie na zagrywce stanęła Marta Laskowska . Odrzuciła sokolanki od siatki, zdobyła kilka punktów asami, a reszta zespołu szczelnym blokiem doprowadziła do wyniku 20:10! Po tej 12-punktowej serii gospodynie już spokojnie kontrolowały przebieg meczu by wygrać 25:17 i cały mecz 3:1.

Po tym meczu Budowlanki wróciły na fotel lidera grupy 1 drugiej ligi. Teraz w rozgrywkach tydzień przerwy, a 18 listopada trudny czeka je wyjazd na mecz z ChTPS Chodzież. Sokół Mogilno podejmować będzie we własnej hali rezerwy AZS AWF Poznań.

TKS-T Budowlani Toruń- LKSS Sokół Mogilno 3:1
(21:25, 25:18, 25:21, 25:17)