Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS PO Cementownia Odra Opole – Rosiek Syców 2:3

AZS PO Cementownia Odra Opole – Rosiek Syców 2:3

- Szkoda piątego seta, ale cieszę się, że mamy punkt, bo po pierwszym secie zanosiło się na rzeź niewiniątek - mówił trener AZS-u Zbigniew Rektor po przegranej z zespołem z Sycowa.

Jego drużyna przegrała po tie-braku z Rośkiem Syców, choć działacze z Opola mówili o rywalu „AZS II”. W ekipie gości grało bowiem aż siedmiu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy akademików.

W pierwszym secie goście totalnie zdominowali grę i wygrali do 14. – To była żenada, kompromitacja. Było mi przykro, jak na to patrzyłem. To samo na początku drugiego seta – skomentował Zbigniew Rektor. Wtedy to jego podopieczni przegrywali 0:5 i 7:14.

W trzecim i czwartym secie AZS zaczął grać lepiej i efektem tego były dwa wygrane sety i doprowadzenie do tie-breaka. Wiadomo było, że w nim przegra ekipa, która pierwsza zrobi kilka błędów. Niestety, okazali się nią opolanie, którzy nie potrafili przebić się przez blok rywali.

Mecze z drużyną, w której się kiedyś grało, zawsze są trudne, i tak było i dziś. Dopiero w piątym pokazaliśmy to, co mamy najlepszego. Mam nadzieję, że będziemy mieli w Sycowie serię B, tak jak kiedyś w Opolu – stwierdził libero Rośka Łukasz Murdzia, który dwa sezony temu grał w AZS-ie.

AZS PO Cementownia Odra Opole – Rosiek Syców 2:3 (14:25; 23:25; 25:21; 25:20; 10:15)

AZS: Michalak, Kęsicki, Migdał, Jamrozowicz, Wendykier, Andruszko, Majka (l) – Bobko, Nalepka, Milicević.