Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Drzyzga: O jedną porażkę za daleko

Wojciech Drzyzga: O jedną porażkę za daleko

To paradoks, że właśnie w przegranym meczu z Japonią Polki wreszcie zagrały nieźle - mówi GW Wojciech Drzyzga o postawie polskich siatkarek podczas trwającego właśnie turnieju finałowego mistrzostw świata w Japonii.

Jestem rozczarowany. Najbardziej grą polskiej reprezentacji. Spodziewaliśmy się problemów ze względu na kłopoty kadrowe, ale nie sądziłem, że aż tak odbije się to na grze zespołu. To paradoks, że właśnie w przegranym meczu z Japonią Polki wreszcie zagrały nieźle. Wcześniej prezentowały się bardzo nierówno, obnażając swoje niedostatki. Dlatego szkoda, że nie wykorzystały bajecznej wręcz grupy, gdzie znalazły się także turystki z Kenii i Kostaryki. Turystki, bo nie przyjechały do Japonii, aby zawojować siatkarski świat. Sensacją w naszej grupie były Tajwanki, które niespodziewanie wygrały wszystkie mecze, ale podejrzewam, że w drugiej fazie rozgrywek nie będą już taką rewelacją. W spotkaniach z Europejkami i Amerykankami będą miały wielkie kłopoty, dlatego tym bardziej szkoda, że dziewczyny wyłożyły się na meczu z nimi.

Pierwsza runda nam nie wyszła i nie wolno tego przemilczać. W normalnej dyspozycji Polki powinny były opuścić grupę A z kompletem wygranych. A tak mamy dwie porażki i trafiamy na zespoły, które walczyły ze sobą w grupie śmierci. Poza rozbitą Turcją każdy rywal jest tam silny, Włoszki, Kubanki, także Serbki.Pytanie, czy dziewczyny podołają psychicznie, bo pewnie mają sobie sporo do zarzucenia. Muszą wykorzystać cały swój potencjał, tak samo musi z tego korzystać trener. Nie można grać non stop tymi samymi zawodniczkami, trzeba próbować jak najwięcej rozwiązań. Nawet jeśli drużyna ta pozbawiona jest liderki, można powiedzieć, że nawet osierocona jest przez ten brak. Trzeba się jednak z tym zmierzyć, jeśli chce się myśleć o pokonaniu tych największych. A każdy z rywali jest na najwyższym poziomie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved