Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tournoi de France: Serbowie wygrali turniej

Tournoi de France: Serbowie wygrali turniej

Serbia i Czarnogóra zwyciężyła w towarzyskim turnieju "Tournoi de France", który rozegrano w Paryżu. Plavi w decydującym spotkaniu pokonali drużynę gospodarzy 3:0. Trzecie miejsce w rym turnieju zajęła reprezentacja Niemiec.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły Niemiec oraz Czech. Nasi zachodni sąsiedzi nie dali żadnych szans Czechom, pewnie zwyciężając 3:0. W finale natomiast stanęły na przeciw siebie drużyny Francji oraz Serbii i Czarnogóry. Serbowie grający w swoim najsilniejszym ustawieniu m.in z Miljkovićem, braćmi Grbić, Gerićem, Vujevićem pewnie pokonali Francuzów 3:0. Jedynie pierwsza partia była zacięta, w dwóch kolejnych Plavi dominowali na parkiecie, a akuteczny atak ze środka Andriji Gerića zakończył spotkanie.

Od połowy września do końca października w lidze, w której gra większość reprezentantów Francji, odbyło się osiem kolejek – powiedział były trener reprezentacji Polski kobiet Andrzej Dulski, który od lat mieszka i pracuje nad Sekwaną. – Na wspólne przygotowanie przed turniejem w Paryżu przeznaczono około tygodnia. Ton rywalizacji nadają Paris Volley i Cannes. Tours VB jest piąty, ale to wszystko może się jeszcze zmienić. Liga jest silna, ale zarobki nie są wysokie. Gdy miejscowi trenerzy słyszą jakie kontrakty podpisuje w Polsce, to pytają czy to prowadzi do dobrego.W finale turnieju w Paryżu bardzo dobrze zagrali Serbowie. – Pokazali swoją typową siatkówkę – powiedział Andrzej Dulski. – Widać było ich ogromne doświadczenie, świetną technikę. Punktowali rywali jak wytrawny bokser. Nie podpalali się. Francuzów spotkała niemiła niespodzianka. Liczyli na wygraną.

Trener Francji Philippe Blain spokojnie przygotowywał przez cały sezon drużynę do mistrzostw świata. – Jest to znakomity fachowiec, dużej klasy praktyk, grał swego czasu we Włoszech, tam też był trenerem – powiedział Andrzej Dulski. – Liczą, że pierwszą fazę mistrzostw świata przejdą bez strat, a potem zobaczy się na kogo trafią. Na pewno respekt czują tylko przed Brazylijczykami. Są w stanie wygrać z każdym. Mieli znakomity sezon.

Francja będzie bronić brązowego medalu zdobytego przed czterema laty w Argentynie. Ze znanych zawodników w kadrze są Granvorka, Antiga, Kieffer, Pujol czy Samica. Słynnego libero Huberta Henno zastąpił Exiga, który jak mówi Andrzej Dulski jest również znakomity w swoim fachu.

Czechy – Niemcy 0:3

(17-25 21-25 23-25)

Francja – Serbia i Czarnogóra 0:3

(25:27, 19:25, 21:25)

źródło: inf. własna, pls.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved