Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Przyjęcię zagrywki solą siatkówki

Przyjęcię zagrywki solą siatkówki

Co jest najważniejsze w siatkówce? Często takie pytania stawiają sobie nie tylko kibice siatkarscy. W opinii wielu fachowców wszystko zaczyna się od przyjęcia zagrywki. To zdanie podziela również trener czołowego rosyjskiego klubu - Iskry Odincowo, Siergiej Cwietnow.

Ten zespół jest również doskonale znany w Polsce. Niedostateczna gra w przyjęciu jest problemem nie tylko Odincowa, ale również wielu rosyjsich klubów – mówi trener Siergiej Cwietnow, którego spostrzeżenia mogą być ciekawe w Polsce. – Zawodnicy na przyjęciu z atakiem oraz libero są deficytowi. Ten problem można rozwiązać tylko w długim procesie szkolenia. Nad tym zagadnieniem pracujemy już od dłuższego czasu.

Jak mówi Siergiej Cwietnow problemy z przyjmującym zaczynają się już na początku szkolenia. Mimo że ten element jest pozornie prosty, to on technicznie należy do bardzo złożonych – uważa trener Iskry. – Nie każdemu dane jest zgłęcić tajniki przyjęcia.Zdaniem trenera Cwietnowa wiele grzechów popełnia się już we wcześnej młodości, a później jest bardzo trduno wyplenić złe nawyki. Coraz bardziej jesteśmy zgodni, że należy wprowadzić jedną metodę nauczania od początku – mówi Siergiej Cwietnow. – W końcu przyjęcie zagrywki jest solą siatkówki. Deficyt przyjmujących sprawia, że coraz częściej sięga się po zawodników zagranicznych, niekiedy średniej klasy. Z kolei kontrakty z najlepszymi osiągają rekordowe sumy.

Dalej tak być nie może – mówi Cwietnow. – Sami siebie zapędzamy w narożnik i nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć, że niebawem pojawią się pierwsi bankruci.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved