Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przegrana po ciekawym meczu

Przegrana po ciekawym meczu

Po porażce przed tygodniem w Łodzi, AZS-owi WSWFiT Białystok przyszło znowu zaznać smaku przegranej, po niezwykle emocjonującym spotkaniu z AZS-em AWF Warszawa.

W pierwszym secie wyrównaną walkę obserwowalismy tylko do stanu 6:6, po czym białostoczankom przytrafił się dłuższy przestój, co skrzętnie wykorzystały siatkarki AWF. Uzyskanej przewagi nie oddały już do końca seta wygrywając 18:25.

W drugim secie wyrównaną walkę oglądaliśmy do stanu 14:15, po czym kilka strat zanotowały gospodynie. Kiedy przy stanie 15:20 wszyscy spodziewali się powtórki pierwszego seta, zespół AZS WSWFiT zaczął grać niebywale skutecznie. Kilka obron zakończyło się zdobyciem punktow z kontrataku. Klasą samą dla siebie w tym fragmencie meczu była Marta Sasimowicz, z której szerokim wachlarzem zagrań, nie potrafiły sobie poradzić warszawianki. W efekcie set wygrany został do 22.

Trzeci set to bardzo dobra gra obu zespołów. Długie wymiany, obrony i niesamowita walka, która rozgrzwała widownię. Dopiero w końcówce gospodynie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę. Set zakończył się wynikiem 25:22.

Okres bardzo dobrej gry przedłużono na czwarty set, w którym dopiero przy stanie 16:14 dla drużyny stołecznej, gospodynie popełniły kilka błędów. Takiej straty nie udało się już odrobić. AWF wygrał seta do 21 i doprowadził do remisu 2:2 w setach.

Niestety tie-break nie przyniósł spodziewnych emocji. Zawodniczki AZS AWF przystąpiły do niego z wiekszą koncentracją i determinacją. Szybko uzyskaną przewagę powiększały w miarę upływającego czasu. Strony zmieniono przy stanie 3:8. Kiedy wydawało się, że białostoczanki nawiążą jeszcze walkę (doprowadziły do stanu 6:8), przytrafiło sie kilka błędów w ataku, które podcięły skrzydła miejscowym.

AZS WSWFiT BTPS Białystok – SPE AZS AWF Warszawa 2:3

(18:25, 25:22, 25:22, 21:25, 7:15)

Składy:

AZS WSWFiT: Kulik, Korol, Sekutowska, Sasimowicz, Piwko, Pałkiewicz, Sobolewska (l) oraz Obacz, Karpińska, Iwaniuk, Szulborska

SPE AZS AWF: Jurska, Grzanka, Litwiniuk, Ołtarzewska, Jurska, Smolińska, Gajewska (l) oraz Kozon, Walasek