Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Kolejne zwycięstwo Resovii Rzeszów

PP: Kolejne zwycięstwo Resovii Rzeszów

W rewanżowym meczu PP, Gwardia Wrocław uległa Resovii Rzeszów 1:3. Po raz pierwszy więc od dłuższego czasu, spotkanie tych zespołów nie rozstrzygnęło się w pięciu setach.

Po analizie wczorajszego spotkania trener Such dokonał zmian w drużynie. Na rozegraniu pojawił się Piotr Łuka, grający wczoraj na pozycji libero. Zastąpił on będącego w słabszej dyspozycji Tomasza Kozłowskiego. Karel Kvasnićka wystąpił dzisiaj natomiast jako libero. Pierwszy set rozpoczął się od nieporozumienia przy siatce po stronie wrocławian oraz bloku w wykonaniu Gradowskiego i Perłowskiego na Ciesielskim, w wyniku czego Resovia objęła prowadzenie 2:0. W wyniku błędów Resovii (zepsuta zagrywka, błąd ustawienia, nieskończony atak Józefackiego) gwardzistom udało się doprowadzić do remisu (6:6). Kiedy na zagrywkę wszedł Józefacki, a następnie Kaczmarek, wrocławianie zaczęli seriami tracić punkty. Było to spowodowane fatalną gra w przyjęciu i obronie. Przewaga rzeszowian urosła do stanu 16:8. Przy stanie 18:11 dla Rzeszowa pojedyńczy blok Perłowskiego zatrzymał atak ze środka w wykonaniu Januszkiewicza. Zdobycie ostatnich punków w tym secie przyszło Resovii niezwykle łatwo. W wyniku trzech błędów Gwardii ta partia zakończyła się rezultatem 25:14.

W drugim secie, do stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt. Po stronie wrocławian skutecznie atakował Bartosz Janeczek, a w Resovii Geir Eithun i Tomasz Józefacki. W wyniku bardzo słabej gry Gwardii, przyjezdnym udaje się wypracować pięciopunktową przewagę(16:11). Prowadzenia nie oddali już do konca seta. W tej partii wrocławianie zdobyli jeszcze tylko pięć punktów dzieki grze Romana Gulczyńskiego i Aleksandra Januszkiewicza. Resovia natomiast oprócz dwóch ataków i asa serwisowego w wykonaniu Eithuna punkty zdobywała wykorzystując błędy gospodarzy. Set zakończył się autowym atakiem Martina Sopko i wynikiem 25:16.

Początek trzeciego seta należał do wyrównanych. Do stanu 6:6 żadnej z drużyn nie udało się wysunąć na prowadzenie. Seria błędów popełnionych po stronie gości pozwoliła gospodarzom wysunąć się na 4 – punktowe prowadzenie (11:7). Zła gra drużyny z Rzeszowa zaniepokoiła trenera Sucha, który poprosił o czas dla swoich zawodników. Rozmowa z trenerem nie przyniosła jednak rezultatów i resovianie nadal popełniali błędy w odbiorze (dwa asy serwisowe Piotra Marciniaka). Dzięki skutecznym atakom Wojciecha Gradowskiego oraz Geira Eithuna gościom udało się nadrobić trzy z sześciu straconych punktów (13:16). Szczęście sprzyjało jednak gwardzistom. Dwa asy serwisowe zagrał Roman Gulczyński. (18:13). Dalsze losy tego seta były kombinacją skutecznych ataków i zepsutych serwisów po obu stronach siatki. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:20 po ataku Bartosza Janeczki.

Czwarta partia spotkania rozpoczęła się bardzo pechowo dla gospodarzy, którzy dwa razy z rzędu popełnili błąd podwójnego odbicia (1:2, 1:3). Następnie wrocławianie rozegrali piłkę bardzo czytelnie, w związku z czym rzeszowianie nie mieli problemu z postawieniem szczelnego trójbloku (Józefacki, Perłowski, Eithun) – 4:1. Dalsza część spotkania należała do rzeszowian, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę nad gospodarzami (8:5, 14:10, 16:11). Podobnie jak w secie pierwszym w końcowej partii gwardziści popełnili wiele błędów. Rafał Jarząbski popełnił błąd serwisowy, Januszkiewicz zaatakował w siatkę, a Ciesielski w aut (13:23). As serwisowy w wykonaniu Tomasza Kamudy zakończył tę partię wynikiem 25:15 i cały mecz 3:1 dla Resovii Rzeszów.

Gwardia Wrocław – Resovia Rzeszów 1:3

(14:25, 16:25, 25:20, 15:25)

Gwardia Wrocław: Rafał Jarząbski, Mariusz Dudkiewicz, Bartosz Janeczek, Marcin Ciesielski, Roman Gulczyński, Aleksander Januszkiewicz, Radosław Szymczak(L)oraz Martin Sopko, Piotr Marciniak, Jędrzej Śląski

Resovia Rzeszów: Geir Eithun, Michał Kaczmarek, Wojciech Gradowski, Tomasz Józefacki, Łukasz Perłowski, Piotr Łuka, Karel Kvasnićka(L) oraz Sławomir Szczygieł, Tomasz Kamuda