Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Kolejna porażka Skry II z Mostostalem

PP: Kolejna porażka Skry II z Mostostalem

Drugie spotkanie Skry II z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle rozegrane w Bełchatowie zakończyło się podobnie jak pierwsze, porażką gospodarzy 0:3.

Początek spotkania pokazał wyraźnie, że po wczorajszej porażce bełchatowianie dokonali poprawek w grze. Po świetnej zagrywce Bartodziejskiego Skra wyszła na prowadzenie 8:4, jednak po bloku Kurka, a potem Domonika goście zmniejszyli straty do dwóch punktów. Blok Maćka Zajdera na Bartoszu Kurku wyprowadził Skrę ponownie na czteropunktowe prowadzenie. Kilka szybkich akcji Mostostalu doprowadziło do remisu i przy stanie 15:15 o czas poprosił trener Augustyniak. Końcówka pierwszej partii była bardzo wyrównana, jednak Skrze udało się odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 20:18 o czas poprosił trener Kubacki, po którym kędzierzynianie błyskawicznie odwrócili przebieg gry i zwyciężyli 25:22.

Drugą partię bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Mostostalu. Po ataku Gromadowskiego wyszli na prowadzenie 6:3. Stopniowo jednak gospodarze zaczęli wyrównywać straty i doprowadzili do stanu 13:13. Błędy po stronie Mostostalu, m.in. aut Gromadowskiego dał Skrze dwupunktowe prowadzenie, które jednak nie trwało długo. Atak Marcela Gromadowskiego dał gościom 21. punkt i o czas poprosił trener Augustyniak. Końcówka drugiej partii była najbardziej zaciętym momentem w całym spotkaniu. Ostatecznie jednak zwyciężyli kędzierzynianie 29:27.

Trzecią, ostatnią partię znów lepiej rozpoczęli goście z Kędzierzyna. Blok na Bartodziejskim i autowy serwis Witczaka dały Mostostalowi przewagę 6:4. Dotknięcie siatki po stronie kędzierzynian doprowadziło do remisu po 7. W tej partii obie drużyny popełniały dużo błędów, szczególnie w elemencie zagrywki. Po błędzie w jednej z nich Bartodziejskiego Mostostal wyszedł na prowadzenie 16:12. W drugiej części seta gra po stronie Skry nieco się poprawiła, a dwie dobre akcje Witczaka zmniejszyły straty do dwóch punktów. Szybko jednak nadeszła odpowiedź ze strony przeciwnika. Marcel Gromadowski potężnym atakiem doprowadził do stanu 20:16, po czym trener Augustyniak poprosił o czas. Po krótkiej przerwie świetnie w zespole Skry zaprezentował się, znany z boisk plażowych, Dominik Witczak. Jego atak oraz świetna zagrywka doprowadziły do remisu 22:22. Szczęśliwie dla Mostostalu w dobrej dyspozycji był Gromadowski, którego atak dał kędzierzynianom piłkę meczową. Set zakończył się zwycięstwem Mostostalu 25:22.

Skra II Bełchatów – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 27:29, 25:22)