Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. A: Tajwan – Kostaryka 3:0

MŚ gr. A: Tajwan – Kostaryka 3:0

Bez większych problemów Tajwanki wygrały swój ostatni mecz w grupie w trzech setach. Swoim niedzielnym przeciwniczkom, siatkarkom z Kostaryki, pozwoliły zdobyć w całym spotkaniu zaledwie 40 pkt.

To dopiero drugi występ Tajwanu na mistrzostwach świata, a już można mówić o tym małym kraju, że jest jedną z największych niespodzianek tych mistrzostw. Azjatki rozpoczęły mecz bardzo umotywowane. Ataki z obu stron Kou Nai Han oraz z środka Chen Mei Ching dały im sześciopunktową przewagę podczas pierwszej przerwy technicznej. Tajwanki utrzymywały bezpieczną przewagę. Blok Lin Ching I na Angeli Willis pozwolił Azjatkom zejść na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:7. Do końca seta Kostarykanki nie mogły odnaleźć własnego rytmu gry i zostały rozbite do 10.

Drugi set zawodniczki z Ameryki Środkowej zaczęły już bardziej skoncentrowane, doskonale grała Verania Willis. Przy prowadzeniu 11:9 podopieczne Lin Kuang Hung zdecydowały się jednak na nieco szybszą grę i uciekły Kostarykankom na 6 punktów. Przewagi tej Azjatki już nie oddały, a seta zakończył udany blok Ku na Pinnock. Trzeci set zaczął się od mocnego uderzenia Tajwanu. Wynik 8:1 i 11:2 odzwierciedlały przebieg wydarzeń na boisku. Na drugą przerwę techniczną Azjatki schodziły prowadząc 16:3. Set zakończył się wynikiem 25:12, a o całym meczu jak najszybciej chciałyby zapomnieć Kostarykanki. Ich pierwszy występ na mistrzostwach świata zakończył się na fazie grupowej, ale sukcesem jest odniesienie pierwszego zwycięstwa w tej rangi imprezie (z Kenią).

Kostaryka – Tajwan 3:0 (25:10, 25:18, 25:12)

Kostaryka: Thompson, Morale, Willis A., Willis V., Pinnock, Moore, Alfaro (l) oraz Fonseca, Marin, Cope, Ramirez i Fernandez

Tajwan: Li Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Han, Chen Szu Li, Lin Ching I, Wu Hsiao Li, Szu Hui Fang (l) oraz Yeh Hui Asuan, Chiu Wen Ying, Tsteng Hua Yu i Juan Pei Chi