Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MMKS lepszy w derbach Zagłębia

MMKS lepszy w derbach Zagłębia

W meczu 5. kolejki MMKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonał SMS Sosnowiec 3-0. Dobra passa dąbrowianek trwa. Zespół wygrał jak na razie wszystkie mecze i nie stracił jak dotąd nawet seta.

Gospodynie od początku spotkania narzucił swój styl gry, skuteczna gra w polu i bloku oraz odrzucenie przeciwniczek od siatki – spowodowały, że zaledwie po 18 minutach gry set zakończył się łatwym zwycięstwem MMKS. Na podkreślenie zasługuje po raz kolejny bardzo dobra gra Andrei Pavelkowej zarówno w bloku i jak i w ataku. Bardzo dobrze serwowała Anna Białobrzeska z wyskoku sprawiając tym elementem gry wiele kłopotów sosnowieckiej drużynie. Na wyróżnienie zasługuje również Ewa Matyjaszek , która obok Białobrzeskiej była czołową zawodniczką.

Set drugi miał niemal identyczny przebieg jak set pierwszy. Drużyna MMKS bardzo szybko powiększała swoją przewagę punktową. Skuteczna gra w ataku Urszuli Jędrys – Szynkiel oraz bardzo dobra gra Małgorzaty Lis i Andrei Pavelkowej po raz kolejny, sprawiły, że przy stanie 15-8 trener SMS po raz drugi wziął czas. Nic to jednak nie pomogło. MMKS swoją skuteczną grą rozstrzynął kolejnego seta na swoją korzyść.

Set trzeci dostarczył odrobinę emocji, przy stanie 10-3 rozluźniony zespół dąbrowski stracił 4 punkty pod rząd i w tym momencie trener Kawa przy stanie 10-7 wziął jedyny czas w tym meczu. Kilka ostrych słów i wszystko wróciło do starego porządku. MMKS z punktu na punkt zwiększył swoja przewagę. Setbola i meczbola zdobyła atakiem Urszula Jędrys – Szynkiel .

Mecz trwał niespełna godzinie. Zasłużenie wygrały gospodynie, które ani na moment nie pozwoliły sosnowiczankom zagrozić wyniku. SMS grał bardzo słabo, momentami ta nieporadność była tak wielka, że kibice przecierali oczy ze zdumienia. Potencjał wzrostu, jakim dysponowały sosnowiczanki w ogóle nie został wykorzystany, a do tego uczennice z Sosnowca. MMKS wygrał zasłużenie. I obok Wisły jest na jedyną drużyną, która nie odniosła porażki.

MMKS Dąbrowa Górnicza – SMS Sosnowiec 3:0

(25-15; 25-13; 25-15)

MMKS: Białobrzeska, Matyjaszek, Sieczka, Lis, Jędrys – Szynkiel, Tkaczewska (l)

SMS: Stanucha, Wojtowicz, Gawron, Kaczorowska, Bejga, Jagodzińska, Nowakowska (l) – Zielińska, Lech, Efemienko