Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Niemczyk-Wolska jednak zagra

Małgorzata Niemczyk-Wolska jednak zagra

Kilka miesięcy temu wydawało się, że zakończyła sportową karierę. - Chcę poświęcić się teraz nauce, uzupełnić wykształcenie i zająć się szkoleniem. Może pomogę tacie z kadrą - mówiła.

Plany zweryfikowało jednak życie. Andrzej Niemczyk nie jest już trenerem reprezentacji, Niemczyk-Wolska odłożyła plany szkoleniowe na później i podpisała kontrakt z Energą Gedanią Gdańsk. – Kilka tygodni temu przeszłam operację przepukliny pępkowej – powiedziała nam wczoraj. – Pomyślałam, że w przypadku gdy zabieg się uda, to wrócę jeszcze do gry. No i… udał się. Jestem cały czas pod obserwacją lekarza, od trzech tygodni przygotowuje się do nowego sezonu i wszystko przebiega wzorowo.

Kiedy Niemczyk-Wolska postanowiła kontynuować karierę, natychmiast odezwali się działacze jednego z klubów z Ankary. Nie jest tajemnicą, że polska siatkarka ma dobrą markę w Turcji. – Mój menedżer „pilotował” ten temat – przyznała złota medalistka ME z 2003 r. – Postanowiłam jednak związać się z polskim klubem. Mam już dość tułaczki po świecie (w ostatnim sezonie Niemczy-Wolska występowała w lidze rosyjskiej – przyp. red.), chcę jednocześnie odpocząć i pomóc młodszym koleżankom.Wybór padł na Gdańsk. – Panuje tutaj dobra atmosfera, aby osiągać sukcesy – przyznała zawodniczka. Co bardziej niecierpliwi uważają, że w Gdańsku będzie również pracował… Andrzej Niemczyk. – Nie „ruszają” mnie takie informacje – przyznał były selekcjoner. – Gdzie się nie pojawię, tam mam pracować (śmiech). Bielsko-Biała, Muszyna, Białystok, teraz Gdańsk… Ludzie, opanujcie się!

Siatkarka spodziewana jest na treningu w Gdańsku w poniedziałek. Mistrzyni Europy z 2003 roku przejdzie w Gdańsku testy medyczne. Jeśli jej forma będzie odpowiednia, jeszcze w tym tygodniu powinno dojść do podpisania kontraktu.

Wszystko jest na dobrej drodze, aby Niemczyk-Wolska została zawodniczką Energi Gedania. Dzięki naszemu sponsorowi nie musimy się obawiać, że ktoś nam tę zawodniczkę podkupi – informuje Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedania SA.

źródło: energa-gedania.pl, Sport

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved