Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jekaterina Gamova: Caprara przeklina po włosku

Jekaterina Gamova: Caprara przeklina po włosku

Siatkarki Rosji zrewanżowały się Chinkom za porażkę w finale igrzysk olimpijskich w Atenach i w sobotę wygrały z nimi w Sapporo 3:1 mecz w grupie B mistrzostw świata.

Podopieczne trenera Giovanniego Caprary nie doznały jeszcze porażki, podobnie jak zespoły Tajwanu, Brazylii oraz Serbii i Czarnogóry.

Jednym z najmocniejszych atutów rosyjskiego zespołu jest Jekatierina Gamowa. – Już kiedyś byłam w Japonii – odpowiedziała Gamowa na pytanie czy Japonia jest dla niej krajem egzotycznym. – Z drugiej strony niczego nie widziałam z powodu napiętego planu zajęć. Zapamiętałam ciepłą, miłą oraz dobrą atmosferę. Ludzie są bardzo sympatyczni. Opiekowali się naszą grupą i coś szczebiotali w swoim języku.Zespół coraz bardziej, w opinii Gamowej, rozumie trenera Giovanniego Caprarę. – Czasem potrzebny jest tłumacz – powiedziała zawodniczka. – Zaczynamy chwytać myśli trenera, rozumieć czego on wymaga od nas na parkiecie. Znamy praktycznie już wszystkie włoskie terminy dotyczące siatkówki. Niekiedy do akcji musi wkroczyć Irina (żona i asystentka Caprary, Irina Kiriłłowa – LSK) . Zresztą i sam Caprara zaczyna posługiwać się prostymi rosyjskimi zdaniami.

Jekatierina Gamowa twierdzi że Giovanni Caprara i jego poprzednik Nikołaj Karpol, to zupełnie dwaj różni ludzie. – Nawet nie próbuję ich porównywać – powiedziała Gamowa.- Akcenty na zajęciach u Włocha są zupełnie inaczej rozłożone. Pokrzyczeć i tupać nogami Giovanni również potrafi, ale przeklina po włosku. Irina nam tych słów nie tłumaczy.

Za Karpolem Gamowa nie tęskni. – Tęsknię za tą wspólnotą, atmosferą jaka była wówczas w zespole, za koleżankami z którymi zaczynałam grać – powiedziała Jekatierina Gamowa. – Tak bardzo chciałabym z nimi znowu się spotkać.

Reprezentantka Rosji opowiedziała o bólu od uderzeń piłki. – Mocno boli gdy ma się zrobiony manicure – mówi. – Nie radzę też nikomu zakładać obrączki i pierścionków. Od uderzenia palec może spuchnąć i wtedy trudno będzie je zdjąć. Jednak są to skrajne przypadki.

Jekatierina Gamowa poinformowała, że w przyszłości chciałaby pracować w dziennikarstwie.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved