Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trefl Gdańsk liderem gr. III

II liga: Trefl Gdańsk liderem gr. III

Mecz o pierwsze miejsce w gr. III był bardzo emocjonujący i wyrównany. Obie drużyny popisywały się efektownymi atakami oraz bardzo zaskakującymi obronami.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Jednak już przy stanie 4:4 siatkarze z Gdańska zrobili kilka błędów, co pozwoliło gościom osiągnąć przewagę. Gospodarze wyrównali i ponownie nastąpiła wymiana ciosów i zacięta walka o każdą piłkę. Przy stanie 20:20 Mariusz Firszt został zablokowany i ta akcja przeważyła chyba o wygraniu tego seta przez gdańszczan 25:21. Najbardziej wyróżniającym się siatkarzem był atakujący Trefla, Marcin Iglewski, który w drugiej części tego seta kończył każdy atak.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy z Garwolina (5:1). Było to wynikiem m.in. dobrej zagrywki Piotra Szyćko, a co za tym idzie – złego przyjęcia u gospodarzy. Kibice dwukrotnie obserwowali bardzo długie wymiany piłek, jednak w dużej części były to słabe ataki lub plasy łatwe do obrony; obydwie te akcje wygrali gdańszczanie. Końcówka seta była popisem gry gospodarzy. Zaczęło się od bardzo dobrej zagrywki Emila Siewiorka. Świetnie funkcjonował również blok. Ten set zakończył się takim samym stosunkiem punktów, co poprzedni.

Trzeci set był chyba najbardziej wyrównany. Już na samym początku zaskoczył Marcin Iglewski atakując ze środka i zdobywając punkt. Jednak żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Wszyscy siatkarze zdobywali punkty atakami ze skrzydeł, ze środka, a także dzięki blokowi. Od stanu 15:15 gospodarze zaczęli odskakiwać gościom. Rozpoczęli od podwójnego bloku. Następnie błąd Konrada Borkowskiego, który, zmuszony przebić piłkę na drugą stronę boiska sposobem dolnym, posłał ją na aut. Siatkarze z Garwolina próbowali jeszcze walczyć o utrzymanie w tym meczu. Ich dwa podwójne bloki wykonane w kolejnych akcjach zrobiły wrażenie na kibicach. Jednak wejście na zagrywkę Emila Siewiorka było początkiem końca tego seta i meczu. Przyjmujący Trefla wykonał trzy asy serwisowe i jednym z nich zakończył to spotkanie.

Mecz, jak można się było spodziewać, był bardzo wyrównany. Widoczne było jak bardzo zależy obu ekipom na zwycięstwie. Siatkarze ryzykowali zagrywką (co dawało asy serwisowe, ale także powodowało dużo błędów), atakowali z ogromną siłą i starali się grać kombinacyjnie, atakując często ze środka i w odpowiednich momentach wykonując plasy. Ostateczny wynik pokazał jednak, że trochę lepszą ekipą był Trefl Gdańsk, który dzięki swojemu zwycięstwu stał się liderem III grupy II ligi mężczyzn i nadal jest drużyną bez straty seta na swoim boisku.

Trefl Gdańsk – Wilga Garwolin 3:0

(25:21, 25:21, 25:20)

Składy:

Energa Trefl Gdańsk: Chwastyniak Witold, Szczurowski Wojciech, Iglewski Marcin, Kruk Łukasz, Stancelewski Jarosław, Siewiorek Emil, Poskrobko Piotr (libero) oraz Głuszak Bartosz, Michna Patryk

GTS „Wilga” Garwolin: Rosa Tomasz, Sokołowski Jakub, Górecki Edward, Firszt Mariusz, Szyćko Piotr, Kurzawa Marcin, Zieliński Adam (libero) oraz Borkowski Konrad, Chadała Maksymilian, Krzaczek Maciej