Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: AZS Politechnika Radomska – Skarpa Toruń 2:3

II liga: AZS Politechnika Radomska – Skarpa Toruń 2:3

Zespół AZS Politechnika Radomska prowadził ze Skarpą Toruń 2:0 w setach, aby ostatecznie przegrać 2:3. Trener Rafał Skórnicki i radomskie siatkarki długo nie mogli zrozumieć, co stało się na ich własnym parkiecie.

Nie ma jednak sensownego wytłumaczenia dla sytuacji, w której zespół prezentuje tak zmienną dyspozycję. W jednym secie wygrywa do 9, by w kolejnym przegrać do 17. – To staje się już irytujące. Wszyscy szukają winnych wszędzie, tylko nie u siebie. Musimy coś zmienić. Zastanawiamy się też, czy w tej sytuacji nie zdecydować się na jakieś radykalne kroki – powiedział GW asystent trenera Skórnickiego Krzysztof Białaczak.

W sobotę przez dwa sety radomianki grały jak z nut, nie dając żadnych szans rywalkom. Znakomicie funkcjonowała zagrywka, po której AZS zdobywał seriami punkty. We właściwym momencie pojawiał się też blok i kończący atak. Uczta dla oczu skończyła się nieoczekiwanie w trzeciej partii. Z atutów akademiczek pozostały jedynie wspomnienia, a coraz lepiej grającym rywalkom siatkarki AZS-u przeciwstawiły strach, fatalną taktykę gry i serie prostych błędów. Wszystko to skutecznie podcinało im skrzydła. Były jeszcze nadzieje na wygraną w piątej partii, bo radomianki miały trzy piłki setowe i meczowe, ale znów zabrakło im precyzji.

AZS Politechnika Radomska – Skarpa Toruń 2:3

(25:18, 25:9, 21:25, 17:25, 20:22).

Politechnika: Kamińska, Gościcka, A. Majkusiak, Pawłowska, Lachowska, Kucharska, Majewska (libero), Dobosz, Jaroszek, Główka