Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast Szczecin – Sokół Chorzów 3:1

I liga: Piast Szczecin – Sokół Chorzów 3:1

fot. archiwum

Tym razem do miasta Gryfa zawitały chorzowianki, które przed sobotnim spotkaniem były v-ce liderkami I ligi kobiet. Jednak po meczu to szczecinianki cieszyły się z wygranej i awansu na drugie miejsce w tabeli.

Chorzowski Sokół to jak na razie najsilniejszy przeciwnik Piasta w lidze, który zawitał do Szczecina. Wszystkie dotychczasowe spotkania szczecińskie siatkarki rozegrały z drużynami z końca tabeli, a zakończyły się one pewnymi zwycięstwami gospodyń.

 

Pierwsza partia zaczęła się bardzo wyrównanie. Do stanu 6:6 obie drużyny grały punkt za punkt. Nie do zatrzymania w ataku po stronie chorzowskiej była Monika Konsek . Po ataku Kingi Kasprzak z drugiej linii i zbiciu Marleny Twaróg , która umiejętnie wykorzystała przechodząca piłkę, gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Sukcesywnie, aczkolwiek powoli, wypracowywały sobie z każdą kolejną akcją coraz większą przewagę. Bardzo dobrze w bloku radziły sobie szczecińskie siatkarki, a zagrywka Marleny Twaróg sprawiała dużo kłopotów z jej przyjęciem libero chorzowskiej drużyny, Patrycji Settnik . Szczecinianki prowadziły już 21:15, gdy w pole zagrywki po stronie chorzowskiej weszła Magdalena Fedorów . Dzięki jej skutecznym serwisom, przyjezdnym udało się doprowadzić do stanu 21:18. Jednak rozpędzone szczecinianki zakończyły seta na swoją korzyść, a pomogła im w tym Monika Konsek autowo atakując z lewego skrzydła. 

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia chorzowianek 0:5. Szczeciniankom udało się doprowadzić wprawdzie do stanu 7:9, jednak tego seta swoją gra zdominowały już przyjezdne. Nie pomogły Piastowi zmiany na boisku, których dokonał trener Jerzy Taczała . Ani Anna Róg , ani Karolina Kowalska , czy Paulina Dutkiewicz nie zmieniły obrazu gry szczecińskich siatkarek. Po drugiej stronie siatki w ataku i na zagrywce bardzo dobrze radziła sobie Agnieszka Starzyk , nie do zatrzymania była również Monika Konsek. Tym razem set zakończył się autową zagrywką Anny Róg.

 

Trzecia partia była wyrównana do stanu 12:12. Do tego momentu obie drużyny skutecznie grały blokiem i zagrywką. Na ataki Kingi Kasprzak z lewego skrzydła, czy z drugiej linii, chorzowianki odpowiadały atakiem w wykonaniu Moniki Konsek, czy zagrywką Agnieszki Starzyk. Błędy w przyjęciu, chwila nieuwagi i szczecinianki prowadziły już 23:16 po bloku Marleny Twaróg i Katarzyny Bury na Agnieszce Starzyk. Ta ostatnia w końcówce została zmieniona na boisku przez Katarzyne Gołdę . Jednak przyjezdnym nie udało się nadrobić siedmiopunktowej straty i przegrały seta do 17.

 

Kolejna odsłona w meczu rozpoczęła się prowadzeniem szczecinianek 6:1, 11:7 i 17:12. W ataku nie myliła się Katarzyna Bury, czy Kinga Kasprzak, chociaż ta druga została raz zatrzymana przez Magdalenę Fedorów na pojedynczym bloku. Miejscowe zagrały pewnie w każdym elemencie gry, aż do stanu 23:17, kiedy to straciły trzy piłki pod rząd. Po ataku Anny Związek z lewego skrzydła Piaściary miały piłkę meczową w górze. W polu zagrywki po stronie chorzowskiej stanęła Sandra Biernatek , a przy siatce nie do przejścia była Ksymena Wysocka , której blok uniemożliwił ataki Kingi Kasprzak i Katarzyny Bury. Po wybronionym plasie szczecinianek z lewego skrzydła zaatakowała Agnieszka Starzyk i siatkarki Sokoła doprowadziły do wyrównania. Złe przyjęcie libero przyjezdnych Patrycji Settnik uniemożliwiło chorzowskiej rozgrywającej dobre wyprowadzenie piłki, co przełożyło się na szybkie zakończenie meczu i wygranej szczecińskich siatkarek 3:1.

 

Szczecińska rozgrywająca, Marta Szymańska została wybrana najlepsza zawodniczką meczu w drużynie Piasta. W każdym z czterech setów prowadziła bardzo dobrą grę, umiejętnie rozdając piłki na skrzydła do Anny Związek, Katarzyny Bury i Kingi Kasprzak. Trochę mniej wykorzystywała szczeciński środek, co Marlena Twaróg, czy Paulina Rolińska nadrabiały w zagrywce. Chorzowianki natomiast miały problem z przyjęciem zagrywki, a same w tym elemencie sprawowały się znakomicie. Szczególnie Agnieszka Starzyk, która momentami na boisku była wszędzie. Dlatego też to ona, według kapituły przyznającej nagrodę, została najlepszą zawodniczką chorzowskiej drużyny.

 

KS Piast Szczecin – SCS Sokół Chorzów 3:1

(25:21, 17:25, 25:17, 27:25)

 

Składy:

KS Piast Szczecin : Szymańska, Bury, Twaróg, Rolińska, Kasprzak, Związek, Benderska (l) oraz Róg, Dutkiewicz, Kowalska

SCS Sokół Chorzów : Kaczmarek, Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Biernatek, Settnik (l) oraz Gołda

 

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved