Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO lepszy od beniaminka

AZS KSZO lepszy od beniaminka

To jest już drugie z rzędu zwycięstwo pierwszoligowej drużyny AZS KSZO Ostrowiec. Ekipie trenera Jarosława Bodysa starczyły trzy sety, aby ograć na wyjeździe beniaminka z Polic.

Na boisku wyglądało to nieco inaczej, nasze zwycięstwo nie było aż takie gładkie – przyznał Władysław Mazur , kierownik ostrowieckiej drużyny. – Widać to choćby po tym, że trener nie robił wielu zmian – dodał. Za wyjątkiem tej, którą praktykuje najczęściej – wprowadzając w końcówce seta do pierwszej linii Ksenię Maj , a na rozegranie Ewelinę Świerszcz . Tym razem błysnęła ta pierwsza – blokiem zakończyła drugą partię, a skutecznym atakiem cały mecz. AZS KSZO najłatwiej poradził sobie w pierwszej partii, kiedy szybko wypracował sporą – sięgającą nawet siedmiu punktów – przewagę. W kolejnych setach była już walka punkt za punkt, jak choćby w ostatniej odsłonie. W końcówce najpierw ostrowczanki prowadziły 18:16, po chwili młody zespół Chemika (20:18), a decydujące piłki znów należały do podopiecznych Jarosława Bodysa .

Natomiast Chemik, podbudowany ostatnimi wygranymi, przystąpił do meczu z dużymi nadziejami, ale okazały się one płonne. W każdej z trzech partii policzanki wysuwały się na prowadzenie, mimo to za każdym razem brakowało im konsekwencji, by je utrzymać.

Zgubiły nas gorące głowy dziewczyn. Kiedy gra się z przeciwnikiem silniejszym od siebie, nie można zapominać o ustaleniach taktycznych, a dziewczyny w ogóle o nich nie myślały. Nie wykonały poleceń nawet w dziesięciu procentach – podsumował trener Chemika Mariusz Bujek .

Mimo że zespół z Polic jest beniaminkiem, grał już z AZS KSZO. We wrześniu na towarzyskim turnieju w Ostrowcu gospodynie również odniosły zwycięstwo 2:1.

Chemik Police – AZS KSZO Ostrowiec 0:3

(18:25, 21:25, 21:25)

AZS KSZO : Kostianik, Brożek, Walawender, Buzała, Kosiorowska, Bednarek, Kosiarska (libero) oraz Maj, Świerszcz.