Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Walka o fotel lidera: Energa Trefl – Wilga Garwolin

Walka o fotel lidera: Energa Trefl – Wilga Garwolin

W sobotę o g. 16:00, w hali MOSiR, Energa Trefl Gdańsk podejmie Wilgę Garwolin. To najważniejsze spotkanie ekipy Rafała Prusa w tym sezonie - jego stawką jest zapewne pozycja lidera po I rundzie rozgrywek.

Sytuacja w naszej grupie powoli krystalizuje się. Cztery zespoły Wilga, Kozienice, Pekpol i Trefl wypracowały zdecydowaną przewagę nad pozostałymi ekipami. Moim zdaniem te zespoły są najpoważniejszymi kandydatami na grę w play-off. Wśród tych drużyn jest nasz potencjalny przeciwnik w dalszej fazie rozgrywek, dlatego bacznie się im przyglądamy. Naszym celem jest 1. miejsce w grupie po rundzie zasadniczej, dlatego mecz Wilgą musimy rozstrzygnąć na naszą korzyść. To da nam przewagę własnego parkietu w play-off – powiedział Wojciech Kubicki, dyrektor Trefl Piłka Siatkowa SSA.

Po pięciu kolejkach bieżącego sezonu oba zespoły znajdują się na szczycie tabeli grupy III z kompletem zwycięstw. Siatkarze Trefla z jednym zaległym spotkaniem (mecz z Legią Warszawa odbędzie się prawdopodobnie dopiero w grudniu) zajmują 2. miejsce w tabeli ich rywale z Garwolina są na czele.Wilga Garolin jest zdecydowanie najsilniejszym i najbardziej doświadczonym zespołem, z jakim przyszło nam zmierzyć się w II lidze. Siatkarze z Garwolina grają ze sobą już drugi sezon, a w ich składzie są zawodnicy, którym nie udało się znaleźć miejsca w zespołach wyższych lig z Warszawy i okolic. Wilga, podobnie jak my, puka do drzwi pierwszej ligi. To będzie trudny mecz ale mam nadzieję, że uda nam się go wygrać – powiedział o zbliżającym się spotkaniu trener Rafał Prus.

Szkoleniowiec Trefla już od kilku dni przygotowuje siatkarzy do meczu przeciw garwolińskiej Wildze. Ma do dyspozycji pełen skład, przez ostatnie kilka dni na 100% nie trenował jedynie Krzysztof Hajbowicz. Atakujący Trefla miał podejrzenie kontuzji kolana, USG wykazało jedynie bliznę na wiązadle. Popularny „Hajba” brał udział w treningach ale nie skakał. Po prześwietleniu wraca do treningów na pełnych obrotach i będzie gotowy na Garwolin.

Trwa walka o miejsce w pierwszej szóstce na pozycji przyjmującego. – Będzie to albo Wrzosek albo Siewiorek. Mamy jeszcze dwa dni do meczu i decyzję podejmę po zakończeniu przygotowań do spotkania z Garwolinem – dodaje Prus.

Mecz Trefl Gdańsk – Wilga Garwolin odbędzie się 4 listopada o godz. 16:00, w hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 63 w Gdańsku. Wstęp wolny.

źródło: energa.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved