Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tournoi de France: Podsumowanie drugiego dnia

Tournoi de France: Podsumowanie drugiego dnia

Kolejne zwycięstwa w towarzyskim turneiju we Francji odniosły reprezentacje gospodarzy oraz Serbii i Czarnóry. Pierwsi pokonali 3:1 Niemców, drudzy zaś, po zaciętym pięciosetowym meczu, okazali się lepsi od Czechów.

Francuzi po przegranym na przewagi pierwszym secie 25:27 wręcz rozgromili reprezentację Niemiec. Nasi sąsiedzi nie mieli już wiele do powiedzenia, przegrywając kolejne trzy sety do 16, 21 i 21.

Francja – Niemcy 3:1

(25:27, 25:16, 25:21, 25:21)

W drugim meczu zacięty pojedynek stoczyły zespoły Czech i Serbii. Serbowie rozpoczęli spotkanie z Ivanem Miljkovicem w pierwszej szóstce, który próboje odnaleźć swoją formę po kontuzji skręcenia stawu skokowego. Po meczu trener Kolaković mówił, że najważniejsze co cieszy go po tym spotkaniu to fakt, że zespół wrócił do meczu przegrywając 1:2 w setach.

Czechy – Serbia i Czarnogóra 2:3

(21:25, 25:22, 25:19, 23:25, 7:15)