Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Przed dwumeczem Skra II Bełchatów – Mostostal Azoty

PP: Przed dwumeczem Skra II Bełchatów – Mostostal Azoty

W cieniu Mistrzostw Świata kobiet i przygotowań drużyny Raula Lozano do najważniejszego w tym roku startu, trwa faza grupowa Pucharu Polski. W sobotę Mostostal-Azoty jedzie do Bełchatowa...

Tam kędzierzynianie rozegrają mecze w ramach przedostatniego weekendu tych rozgrywek. I chociaż tym razem ich rywalem nie będzie Mistrz Polski i obrońca tytułu, ale jego rezerwy grające na co dzień w I lidze, to i tak z ciekawością będziemy oglądać kolejne mecze Mosto.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego z jednej strony staną przed szansą zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału, budując odpowiednio dużą przewagę nad trzecią Delectą Bydgoszcz, która aktualnie traci do Mostostalu dwa punkty, z drugiej zaś strony trzeba pamiętać, że cały czas kędzierzynianie toczą zacięty bój o pierwsze miejsce z wyżej notowanymi kolegami z pierwszej drużyny ich najbliższych rywali. Prawdą jest, że stawką tej rywalizacji o prymat w grupie A jest tylko prestiż, ale przecież wiele satysfakcji sprawiłby siatkarzom i kibicom Mostostalu awans z pierwszego miejsca. Nie udało się wygrać w zeszłą niedzielę, więc trzeba teraz toczyć korespondencyjny bój z ekipą Daniala Castellaniego.To jedna strona medalu. Druga równie ważna to fakt, iż wobec braku Eugena Bakumovskiego i Petra Zapletala, Andrzej Kubacki pewnie zaprezentuje nam znów inne zestawienie, spróbuje poszukać innych rozwiązań, przetestować zmienników. Jest to być może jedna z ostatnich szans, aby spróbować coś jeszcze zmienić, przed niedługim, ale bardzo intensywnym sezonem ligowym. Szansę pokazania się dostanie znów Michał Kozłowski, a na przyjęciu może zobaczymy tym razem Kubę Jarosza.

Jeszcze zanim zaczną się emocje walki polskich siatkarzy o Mistrzostwo Świata okaże się, kto zagra o Puchar Polski. Być może już w niedziele Mostostalowcy będą mieć 100% pewności na awans, ale aby tak się stało, trzeba jeszcze się skoncentrować na najbliższe spotkania, choć rozum podpowiada, że wielkich emocji nie będzie.

Autor tekstu: Jacek Żuk

źródło: mosto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved