Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwszy listopadowy weekend w ligach zagranicznych

Pierwszy listopadowy weekend w ligach zagranicznych

Tam, gdzie mundialowe szaleństwo nie zdołało zawładnąć wszelkimi poczynaniami, rozgrywki ligowe toczą się w miarę normalnym rytmem. Grają jednak także, choć mało, w ligach państw uczestniczących w mistrzostwach świata.

Belgia

Już w poprzedniej rundzie zwracaliśmy uwagę, na „zadyszkę” drużyny Dauphines Charleroi w pierwszych meczach sezonu. W dzisiejszym meczu 6. kolejki, jak mało kiedy siatkarki z Charleroi mogą dowieść, że kryzys już za nimi – grają bowiem z rewelacyjnymi, niepokonanymi liderkami – Asterix Kieldrecht. Inne drużyny ligowej czołówki, VDK Gent Dames i Euphony Tongeren, nie powinny mieć problemów z wzbogaceniem się o komplet punktów.Belgijska liga kobiet – wyniki i tabela

Czwarta kolejka ligi belgijskiej mężczyzn, kojarzy ze sobą drużyny, zajmujące skrajne miejsca w tabeli. Wygląda na to, że drużyny czołówki zdobędą punkty w komplecie i zachowają status-guo. Niepokonany w trzech do tej pory rozegranych spotkaniach lider, Schuvoc Halen, zachowa więc najprawdopodobniej nadal miano niepokonanego zespołu. Noliko Maaseik też jeszcze nie przegrało meczu – straciło natomiast wcześniej jeden punkt w ciężkim pojedynku z Knack Roeselare. W tej kolejce ma raczej pewne punkty – jedzie do ostatniego w tabeli VC Haasrode Leuven.

Belgijska liga mężczyzn – wyniki i tabela


Czechy

W poprzedniej, 5. kolejce czeskiej ligi kobiet, w spotkaniu na szczycie Slavia Praga pokonała 3:0 lokalnego rywala – Olymp Praga. Slavia już zdążyła rozegrać także mecz w bieżącej, 6. kolejce – pokonała Frýdek-Místek 3:1 i jest samodzielnym liderem rozgrywek bez straty punktu. Olymp ma szansę zachować pozycję wicelidera tabeli, ale musi 6 listopada w meczu 8. kolejki pokonać niebezpieczny, sąsiadujący z nim w tabeli zespół z VK KP Brno.

Czeska liga kobiet – wyniki i tabela

Dziesiąta kolejka ligi czeskiej mężczyzn, jak większość poprzednich, grana jest na raty. Już trzy tygodnie temu, niepokonany do tej pory lider, DHL Ostrava, wygrał w ramach tej kolejki z najsłabszą drużyną ligi – JMP Brno. Ostrava ma na koncie 16 punktów w ośmiu meczach. Najgroźniejszy rywal – VK Opava, gra dzisiaj z Duklą Liberec i na pewno wyjdzie przed zespół z Ostravy w tabeli. Jednak Opava ma rozegrany o jeden mecz więcej.

Czeska liga mężczyzn – wyniki i tabela


Francja

W lidze francuskiej pań, po czterech kolejkach są cztery niepokonane drużyny, ale jedyną, która rozegrała cztery spotkania, jest RC Cannes i to jest samodzielny lider rozgrywek. Lider powinien zostać niepokonany także po 5. kolejce, bo ma w niej znacznie od siebie słabszego rywala – St-Cloud Paris. Beziers Gezelec, Albi Volley-Ball oraz ES Cannet-Rocheville – pozostałe ekipy bez ligowej porażki, też raczej są faworytami w swoich meczach. Wicelider tabeli, mający na koncie jedną porażkę, Melun Val De Seine La Rochette, w tej kolejce nie wzbogaci konta punktowego, bo pauzuje.

Francuska liga kobiet – wyniki i tabela


Hiszpania

W ubiegłej, 5. kolejce rozgrywek, w „polskim” spotkaniu na szczycie, Tenerife Marichal (Joanna Mirek – po MŚ) pokonał 3:1 Grupo 2002 Murcia (Małgorzata Glinka i Agata Mróz). Tenerife po tym meczu jako jedna z dwóch niepokonanych do tej pory drużyn, z kompletem 10 punktów, jest na drugim miejscu w tabeli, ustępując stosunkiem setów zespołowi C.V. Albacete. Murcia jest trzecia, z 9. punktami – podobnie jak jeszcze trzy inne zespoły. W obecnej, 6. kolejce, lider z Albacete nie powinien stracić punktów, bo ma słabego rywala. „Polskie” drużyny grają natomiast w bardzo ważnych meczach na szczycie, Murcia z Hotel Cantur, a Tenerife z Visual Home Benidorm – i mogą stracić cenne ligowe punkty.

Hiszpańska liga kobiet – wyniki i tabela

W lidze mężczyzn, Unicaja Arukasur nie przegrała w dotychczasowych pięciu meczach, jako jedyny zespół. Ale teraz, w 6. kolejce, może jej się to przytrafić, bo gra mecz na szczycie z wiceliderem – Drac Palma CV Pórtoll – i to na parkiecie rywala. Znakomicie radzi sobie trzecia w tabeli C.V. Arona Playa – teraz ma słabszego rywala, i może jeszcze bardziej zbliżyć się do szczytu tabeli.

Hiszpańska liga mężczyzn – wyniki i tabela


MEVZA

W 6. kolejce ligi środkowoeuropejskiej (MEVZA), zaplanowano na ten weekend trzy mecze. Dojdzie między innymi do meczu dwóch drużyn prowadzących w tabeli – słowackiej VK OMS Senica z austriackim SVS Post Schwechat

Liga MEVZA kobiet – wyniki i tabela

W 8. kolejce ligi MEVZA mężczyzn, austriacki Hypo Tirol będzie chciał bronić pozycji lidera, walcząc na parkiecie węgierskiego Kazincbarcika o komplet punktów. W znacznie lepszej od Austriaków sytuacji są jednak zawodnicy słoweńskiego OK Autocommerce, którzy co prawda są „tylko” wiceliderami, ale właściwie dlatego, że grali dotychczas dopiero sześć meczów (wszystkie wygrywając). Tym razem Słoweńcy mają słabego rywala i mogą wyjść na pozycję lidera.

Liga MEVZA mężczyzn – wyniki i tabela


Niemcy

Tylko SG Eschenbacher Eltmann – zespół polskiego rozgrywającego, Michała Peciakowskiego, zagra dzisiaj, w 9. kolejce Bundesligi, o punkty. Pozostałe spotkania zostały przełożone na inne terminy. Nadzieja na poprawienie dorobku drużyny jest jednak nikła, bo choć Eschenbacher Eltmann gra ten mecz na własnym boisku, to rywal jest bardzo niebezpieczny – TSV Unterhaching.

Niemiecka liga mężczyzn – wyniki i tabela


Słowacja

Liderki na Słowacji – VTC Pezinok już nie są niepokonane. Już w 5. kolejce przegrały swój jedyny mecz z obecnym wiceliderem – VK Doprastav Bratysława. W 8. kolejce, granej w ten weekend, liderki przejdą ostateczną próbę oceny swojej siły. W wyjazdowym meczu spotkają się z trzecim zespołem tabeli – Slávia Bratysława. Ale nawet przy porażce Pezinok nie musi stracić przewodnictwa, bo wicelider, mający punkt straty, jedzie do nieobliczalnej drużyny – Žilina

Słowacka liga kobiet – wyniki i tabela

Po 7. kolejkach ligi panów, Nové Mesto nad Váhom ma jako jedyne komplet 14 punktów, po siedmiu zwycięstwach. Rywal z 8. kolejki, VŠK Púchov, jest chyba za słaby, aby zabrać liderowi punkty – mimo że mecz jest na terenie Púchova. Bardzo ciekawie zapowiada się mecz 3. i 4. drużyny tabeli – Lokomotivy Zvolen i Nitry.

Słowacka liga mężczyzn – wyniki i tabela

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved