Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Joanna Mirek: Jutro będzie lepiej

Joanna Mirek: Jutro będzie lepiej

Po przegranym meczu z ekipą Tajwanu, wszyscy zgodnie twierdzą, że polski zespół popełniał zbyt dużo błędów. Polskie siatkarki nie załamują rąk i zapewniają, że w jutrzejszym meczu z zespołem gospodyń turnieju, zagrają znacznie lepiej.

Bardzo ciężko komentuje się przegrany mecz, tym bardziej, że zagraliśmy najgorsze spotkanie na tych Mistrzostwach. Moje zawodniczki nie potrafiły zniwelować błędów jakie popełniały i nie potrafiły wynieść lekcji z poprzednich meczów, co podłamuje mnie jako trenera – podsumował spotkanie trener polskiej reprezentacji Ireneusz Kłos.

Bardzo zadowolony z wygranej w tym meczu jest trener przeciwniczek Lin Kuang Hung. – Jestem bardzo zaskoczony, że wygraliśmy dzisiejszy mecz. Polski zespół jest jednym z najsilniejszych na świecie, grający niesamowicie technicznie. Myślę, że moje zawodniczki zagrały dzisiaj bardzo dobrze, co sprawiło, że wygraliśmy. Dzisiejszy mecz to dla nas bardzo cenne doświadczenie, które myślę, zaowocuje w przyszłości – mówił na pomeczowej konferencji Lin Kuang Hung.Mimo, że to było bardzo ważne spotkanie dla polskiej reprezentacji to jednak nasze reprezentantki nie załamują się. Z wiedzą wyniesioną ze spotkania z Tajwanem myślą już o następnym meczu. – Na początku chciałabym pogratulować przeciwniczkom, które rozegrały bardzo dobre spotkanie. To było dla nas bardzo trudne spotkanie, w którym popełniałyśmy wiele błędów, których nie potrafiłyśmy się wyzbyć. Mamy nadzieję, że w jutrzejszym meczu pokażemy się z dużo lepszej. Z pewnością musimy zagrać lepiej w bloku i przyjęciu – mówi Joanna Mirek, kapitan polskiej drużyny.

Chen Shu Li – kapitan reprezentacji Tajwanu:

Wszyscy bardzo ciężko pracowałyśmy by móc pokazać się na tych Mistrzostwach z jak najlepszej strony. Jesteśmy bardzo wdzięczne trenerom i całemu sztabowi za ich poświecenie, a w dzisiejszym meczu byłyśmy bardzo zmotywowane by móc wygrać go dla nich.

Lin Ching I:

Walczyłyśmy z bardzo silnym przeciwnikiem, który bardzo wysoko atakuje i skacze w bloku. Tym bardziej wygrana jest dla nas znacząca.

Anna Podolec:

Pierwszą najważniejsza sprawą to bardzo dobra zagrywka Tajwanu w dzisiejszym meczu. Co za tym szło my nie potrafiłyśmy wyprowadzić skutecznych ataków. Jeśli atakowałyśmy dobrze to drużyna z Tajwanu grała bardzo dobrze w obronie, więc było nam bardzo ciężko zdobywać punkty. Nie zagrałyśmy tego co potrafimy, mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved