Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zapowiedź meczu Bzura Ozorków – GTPS Gorzów Wielkopolski

Zapowiedź meczu Bzura Ozorków – GTPS Gorzów Wielkopolski

W najbliższą sobotę siatkarze Bzury jadą do Gorzowa na mecz V kolejki. Kibice z Ozorkowa liczą na sukces, który otworzyłby ich drużynie drogę do wysokiego miejsca w tabeli.

Drużyna GTPS podrażniona porażką z BBTS może być groźniejsza niż zwykle, jednak chęć udowodnienia za wszelką cenę swojej wyższości może być również zgubna.

Optymizm przed wyjazdowym meczem z Gorzowem bierze się z faktu dobrej gry zawodników MKS w pierwszych dwóch meczach, a ta dobra gra wzięła się ze zgrania drużyny. To z kolei wynik małej ilości zmian personalnych, które w znaczącym wymiarze miały miejsce w pozostałych zespołach. Najbliższy rywal Bzury jest tego dobrym przykładem. W porównaniu z poprzednim sezonem w kadrze GTPS-u pozostało tylko trzech zawodników: Arkadiusz Kamiński, Jakub Malinowski i Daniel Mróz. W drużynie Bzury sytuacja jest odwrotna – tylko trzech zawodników z drużyny odeszło: Kamil Kacprzak, Damian Dulanowski i Tomasz Wojciechowski. I to co przed sezonem wydawało się słabym punktem drużyny z Ozorkowa, niespodziewanie na początku rozgrywek stało się jej atutem.Sytuacja kiedy większość drużyn w lidze nie jest jeszcze zgrana może potrwać jeszcze tylko kilka kolejek, później drużyny się rozegrają i powinny być silne. Początek sezonu to zawsze specyficzny czas wstępnego kreowania tabeli, w której początkowo mogą mieć miejsce niespodzianki. Dopiero późniejsze mecze pokażą kogo na co naprawdę stać.

Ten fakt sprawia że cichym faworytem sobotniego pojedynku jest Bzura, choć na papierze zdecydowanie lepszy jest Gorzów. Drużyna z Wielkopolski rozegrała podobnie jak Bzura dwa mecze i dokładnie z tymi samymi drużynami. Wyniki tych meczów są dowodem na brak stabilizacji w drużynie GTPS-u. Po zwycięskim meczu na własnym boisku, już w następnej kolejce zdarzyła się wpadka z rozgromionym w Ozorkowie BBTS-em.

Teraz mamy mecz z Gorzowem, potem ważne mecze z Intolem i Zduńską Wolą. Wśród tych drużyn trzeba znaleźć następne, które da się pokonać– mówi trener Bzury Krzysztof Jurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved