Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Weekendowy maraton siatkarzy Avii Świdnik

Weekendowy maraton siatkarzy Avii Świdnik

Aż trzy mecze grają w ten weekend siatkarze Avii. W piątek po południu zespół trenera Lemieszka walczy w I lidze z Płomieniem Sosnowiec, a w sobotę i niedzielę gra dwa razy w PP.

Siatkarze Avii mają ostatnio bardzo napięty terminarz. W ostatni piątek, wygrali u siebie ligowy mecz z SMS Spała, a następnego dnia byli już we Wrocławiu, gdzie grali pucharowy dwumecz z tamtejszą – występującą w Polskiej Lidze Siatkówki – Gwardią. Nad Odrą zespół ze Świdnika sprawił nie lada niespodziankę, gdyż w pierwszym spotkaniu Avia ograła niepokonanych w pucharowych meczach wrocławian 3:1, a w drugim minimalnie im uległa 2:3. Warto przypomnieć, że w Świdniku dwukrotnie lepsza okazała się Gwardia, wygrywając w takim samym stosunku – po 3:1.

W ten weekend podopiecznych trenera Krzysztofa Lemieszka czeka kolejna seria spotkań na wyjeździe i jeszcze bardziej wymagający rywale. Pierwszym przeciwnikiem Avii będzie już dzisiaj o 17.30, zajmujący trzecie miejsce w tabeli Płomień Sosnowiec. Mimo że obie drużyny mają tyle samo punktów (po siedem), to zdecydowanym faworytem jest drużyna z Sosnowca. W poprzedniej kolejce siatkarze z Milowic przegrali po zaciętej walce z Energetykiem w Jaworznie 2:3. Najbardziej doświadczonym graczem sosnowiczan jest 37-letni przyjmujący Rafał Legień.Zespół trenera Mirosława Zawieracza, walczy o powrót do PLS, po tym jak w ubiegłym sezonie z niej spadł. Avia natomiast liczy na bezpieczne miejsce, czyli uplasowanie się w pierwszej szóstce zespołów. – Mecz z Płomieniem będzie bardzo ciężki, bo jest to główny kandydat do awansu w tym sezonie – mówi Krzysztof Lemieszek, trener Avii. – Jesteśmy trochę osłabieni kadrowo, ale jedziemy walczyć i mam nadzieję, że przywieziemy punkty. Wprawdzie do składu wraca po urazie Zbigniew Żurek, ale w ostatniej chwili wypadł z kadry rozgrywający Marcin Ogonowski, który skarży się na bóle ścięgna Achillesa. Pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Kolejne dwa trudne spotkania siatkarze Avii zagrają jutro i pojutrze w fazie grupowej Pucharu Polski. W dwumeczu przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z występującym w PLS Jastrzębskim Węglem. Pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się remisem. Najpierw wygrali siatkarze z Jastrzębia 3:0, a następnego dnia lepsi okazali się gospodarze, którzy także nie oddali Ślązakom żadnego seta. Trzeba dodać, że tylko dwa zespoły z I ligi zakwalifikowały się do tego etapu pucharowych rozgrywek – oprócz Avii do czołowej dwunastki awansowały rezerwy Skry Bełchatów. – Terminarz spotkań mamy bardzo napięty, ale moi zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu i nie boję się o ich kondycję – podsumowuje trener Lemieszek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved