Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tournoi de France ’06: Podsumowanie pierwszego dnia

Tournoi de France ’06: Podsumowanie pierwszego dnia

Dziś w Paryżu zaczął się międzynarodowy turniej towarzyski. Startują w nim cztery reprezentacje, Francji, Serbii i Czarnogóry, Niemiec oraz Czech. W pierwszym meczu, Francuzi pokonali w pięciu setach, drużynę narodową Czech.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły zespoły gospodarzy – Francji oraz Czech. Po pierwszym secie nic nie zapowiadało, że spotkanie będzie miało tak emocjonujący przebieg. Również od początku drugiej odsłony gospodarze grali pierwsze skrzypce na boisku. Było tak aż do stanu 14:10. Wtedy Czesi wzięli się za odrabianie strat. Udało im się nie tylko zakończyć sukcesem tę odsłonę, ale również wyjść na prowadzenie 2:1 po trzech partiach. Wtedy przebudzili się Francuzi, którzy pewnie zwyciężyli czwartego seta do 17. Również do nich należała piąta odsłona. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Francji.

Francja – Czechy 3:2

(25-21, 19-25, 21-25, 25-17, 15-12)

Drugim spotkaniem był pojedynek Serbii i Czarnogóry z Niemcami. Drużyna, któa jak sama mówi jedzie do Japonii po złoto rozpoczęła spotkanie dosyć pewnie. Pierwsza, wygrana do 20 partia wskazywała na dosyć spokojny przebieg gry. Również druga odsłona padła łupem Plavich, jednak Niemcy sprawili rywalom dużo więcej problemów niż na początku spotkania. Coraz bardziej pewnie grająca reprezentacja naszych sąsiadów zdołała nawet pokonać rywala w trzecim secie. Serbowie dokończyli jednak dzieła, pewnie zwyciężając w czwartej odsłonie do 19 i w całym spotkaniu 3:1.

Serbia i Czarnogóra – Niemcy 3:1

(25:20, 25:23, 21:25, 25:19)