Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Teraz pora na rewelacyjny Tajwan

Teraz pora na rewelacyjny Tajwan

Już jutro polskie siatkarki czeka niezwykle trudne spotkanie z rewelacją naszej grupy - Tajwanem. Siatkarki Tajwanu zadziwiają skutecznością, a ich wygrane z Japonią i Koreą Południową to jedne z największych niespodzianek tego turnieju.

Już w pierwszym meczu mistrzostw świata zawodniczki Tajwanu pokonały Japonię 3:1. I nie było w tym przypadku. W obronie uwijały się jak mrówki‚ robiły dużo wybloków‚ a same atakowały niezwykle skutecznie. Później rewelacja naszej grupy sprawnie poradziła sobie z Kenią, a następnie znów była sprawcą sporej niespodzianki pokonując po tie-breaku Koreę Płd. Zespół Tajwanu nie ma wielu okazji do rywalizacji poza kontynentem azjatyckim.

Drużyna doskonale się rozumie‚ co zresztą widać choćby po współpracy obrony z blokiem‚ czy rozgrywającej z atakującymi. Szczególnie groźna jest środkowa bloku – Lin Chun Yi (nr 2)‚ często atakująca z obiegnięcia (z jednej nogi). Zespół Tajwanu awansował do czempionatu globu z turnieju w chińskim Ningbo (w finale przegrał z gospodyniami 0:3; wcześniej pokonał między innymi Australię). Zajął też 5. miejsce w mistrzostwach Azji.Choć grupowe turnieje Grand Prix (takie jak ostatnio w Bydgoszczy) co roku odbywają się w tym kraju‚ reprezentacja tylko raz uczestniczyła w tej komercyjnej imprezie (w 1994 roku zajęła ostatnie – 12. miejsce).

Polki niedawno spotkały się z Tajwanem. Chodzi jednak o kadrę B‚ która brała w ubiegłym roku udział w Uniwersjadzie (na mistrzostwa świata do Japonii z tamtego zespołu poleciała tylko Natalia Bamber). W fazie grupowej biało-czerwone uległy Tajwanowi 1:3. Obie ekipy trafiły na siebie jeszcze raz – w finale. Tu znów lepsze były rywalki‚ wygrywając tym razem 3:0. Trzeba pamiętać‚ że w tej ekipie nie zaszły prawie żadne zmiany w porównaniu z Uniwersjadą.

Musimy zagrać silną, odrzucającą zagrywkę, taką jak dziś w secie trzecim. Poza tym jeszcze lepsza gra w bloku, bo choć Tajwanki są niewysokie to jednak bardzo sprytne, skoczne i przeciw takiemu przeciwnikowi gra się trudno – mówi trener Ireneusz Kłos. – Będziemy walczyć o każdy punkt i set, o wygraną zarówno z Tajwanem, jak i Japonią, bo tylko komplet zwycięstw daje nam pewność zajęcia pierwszego miejsca w grupie i dobry start przed drugą fazą mistrzostw.

źródło: inf. prasowa, Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved