Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski siatkarek w Białymstoku

Puchar Polski siatkarek w Białymstoku

Miłośnicy siatkówki w Białymstoku mogą oglądać w akcji czołowe zespoły w kraju. W weekend odbędzie się kolejny z turniejów Pucharu Polski. - Teraz liczymy na komplet zwycięstw - mówi Dominika Koczorowska, białostocka środkowa.

Drużyna Pronaru Zeto Astwy Białystok szykuje się do debiutu w grudniu w Lidze Siatkówki Kobiet. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań są turnieje Pucharu Polski. Przed tygodniem w Gdańsku, podczas pierwszych zawodów tego cyklu, białostoczanki wygrały tylko jedno spotkanie. Pokonały beniaminka LSK Energę Gedanię Gdańsk, a przegrały z: wicemistrzem Polski, Naftą Gaz Piła oraz czwartą drużyną w kraju, Centrostalem Pałacem Bydgoszcz.

Uważam, że jesteśmy w stanie pokonać te wszystkie rywalki – twierdzi Koczorowska. Na pewno najsilniejszym z tej grupy jest zespół z Bydgoszczy, ponieważ od kilku sezonów występuje w niezmienionym składzie i w niektórych momentach może grać praktycznie na pamięć. Nam brakuje przede wszystkim tego zgrania.Bydgoszczanki po zawodach w Gdańsku objęły prowadzenie w tej grupie pucharowej – wygrały wszystkie spotkania. Pozostałe zespoły wywalczyły po cztery punkty. Do dalszej fazy rozgrywek awansują na pewno dwie pierwsze drużyny i prawdopodobnie trzecia, ale to zależy od wyników w innych grupach.

Naprawdę jesteśmy w stanie zająć pierwsze miejsce w grupie. Personalnie na pewno nie jesteśmy słabsze od pozostałych zespołów – ocenia środkowa Pronaru. Niestety, ciągle tworzymy zlepek zawodniczek z różnych części kraju, a nie zgrany zespół. Chociaż na pewno wygląda to już zdecydowanie lepiej niż wcześniej i tylko kwestią czasu jest to, aż wszystko zacznie funkcjonować jak należy.

Białostoczanki wystąpią niemal w optymalnym składzie, jedynie bez Sylwii Pyci, która wraz z reprezentacją Polski wygrała wczoraj trzeci mecz na mistrzostwach świata. Mimo że niektóre z siatkarek narzekają na przeziębienie, powinny zagrać.

Przed rozpoczęciem zmagań trener Czesław Tobolski szczególny nacisk kładł na poprawę dwóch elementów gry.

Najwięcej pracowałyśmy nad blokiem i myślę, że to może być nasza silna strona – mówi Koczorowska. Poza tym zwróciłyśmy też uwagę na poprawę zagrywki. Musi być mocniejsza i bardziej precyzyjna. Myślę, że jak uda nam się spełnić wszystkie przedmeczowe założenia trenera, to będziemy mogły cieszyć się z trzech zwycięstw podczas tego weekendu.

Program turnieju

Sobota, godz. 10: Pronar – Nafta, Centrostal – Energa;

godz. 17: Pronar – Energa, Nafta – Centrostal;

niedziela, godz. 11: Energa – Nafta, Pronar – Centrostal.

Mecze odbędą się w hali Akademii Medycznej przy ul. Wołodyjowskiego.

Bilety: 15 i 10 zł (ulgowy).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved