Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ireneusz Kłos: Jestem bardzo szczęśliwy

Ireneusz Kłos: Jestem bardzo szczęśliwy

- Dzięki wygraniu tego spotkania, dostaliśmy bilet do następnej rundy - powiedział po meczu z Kostaryką trener reprezentacji Polski. - Jutro przed naszymi siatkarkami trudne spotkanie z niepokonanym Tajwanem - dodał Ireneusz Kłos.

Martwiłem się o formę moich zawodniczek, ponieważ po dniu wolnym mogły stracić swój spokój. Dzięki wygraniu tego spotkania, dostaliśmy bilet do następnej rundy, dlatego jestem bardzo szczęśliwy. – powiedział po spotkaniu trener Polek.

Dziewczyny za bardzo rozluźniły się pod koniec pierwszego seta i to się odbiło w kolejnej partii, niestety przez nas przegranej. Cieszy nas to zwycięstwo, jednak martwi mnie to, że dziewczyny grają tak długo. Straciliśmy seta z Kenią i z Kostaryką, pięciosetowe spotkanie z Koreą to wszystko nadwyręża ich siły, które musza starczyć jeszcze na wiele spotkań – podsumował mecz Ireneusz Kłos. Jutro przed naszymi siatkarkami trudne spotkanie z niepokonanym Tajwanem. Musimy zagrać silną, odrzucającą zagrywkę, taką jak dziś w secie trzecim. Poza tym jeszcze lepsza gra w bloku, bo choć Tajwanki są niewysokie to jednak bardzo sprytne, skoczne i przeciw takiemu przeciwnikowi gra się trudno – dodał trener.

Będziemy walczyć o każdy punkt i set, o wygraną zarówno z Tajwanem, jak i Japonią, bo tylko komplet zwycięstw daje nam pewność zajęcia pierwszego miejsca w grupie i dobry start przed drugą fazą mistrzostw – podsumował Ireneusz Kłos.Mariola Zenik – libero naszej reprezentacji: Rozluźniłyśmy się w tym drugim secie, ale na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. (…) Przyznam, że nie spodziewałyśmy się takiego obrotu spraw, że sobotnie spotkanie z Tajwanem może decydować o pierwszy miejscu w grupie A. Wiemy jak gra Tajwan. Musimy się mocno skoncentrować w meczu z tym przeciwnikiem.

Katarzyna Skowrońska: To wstyd, że przegrałyśmy jednego seta, ponieważ byłyśmy w stanie go wygrać. To bardzo ważne na przyszłość. Mamy problem z koncentracją i musimy nad nim popracować.

Joanna Mirek: Z psychologicznego punktu widzenia to było bardzo trudne spotkanie. To zawsze jest bardzo trudne dla nas aby zagrać mecz po dniu przeznaczonym na odpoczynek.

Braulio Godinez – trener Kostaryki: Z każdym dniem nasze zawodniczki spisują się lepiej. Polki są od nas silniejsze jako zespół, dlatego wygranie jednego seta to dla nas duże osiągnięcie. Pogratuluję moim zawodniczkom a później będziemy świętować razem.

Verania Willis – kapitan zespołu: Byłyśmy w stanie wygrać jednego seta, ale wierzymy, że mogłyśmy zrobić więcej. Potrzebujemy doświadczenia na międzynarodowych imprezach. Potrafiłyśmy wygrać jednego seta z mocą przewagą punktową.

źródło: fivb.org, inf. prasowa, Telewizja Polsat

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved