Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Serbia i Czarnogóra – czarny koń mistrzostw świata

Serbia i Czarnogóra – czarny koń mistrzostw świata

Serbia i Czarnogóra jest sprawcą największej dotychczas niespodzianki podczas MŚ w Japonii. Siatkarki z Bałkanów pokonały obrończynie tytułu, Włoszki, a później - brązowe medalistki olimpijskie, jedne z faworytek turnieju - Kubanki.

Po dwóch meczach nie jesteśmy jeszcze mistrzyniami świata – żartowała kapitan Serbii i Czarnogóry Vesna Citakovic. – Przed startem wiedziałyśmy, że niżej od nas w światowym rankingu jest tylko Kostaryka, ale zdawałyśmy sprawę, że to notowanie nie oddaje całkowicie obrazu możliwości poszczególnych drużyn. Trener Serbii i Czarnogóry Zoran Terzic dodał, że „jest ogromnie szczęśliwy z pokonania dwóch czołowych zespołów świata.”

Liderką serbskiej drużyny jest 23-letnia Ivana Djerisilo. Urodzona w Belgradzie zawodniczka karierę rozpoczynała w „kuźni siatkarskich talentów”, Crvenej Zveździe Belgrad. – Byłam w grupie 250 dziewcząt, a po kilku latach zostałyśmy tylko ja i koleżanka – wspomina Ivana, która jest zawodniczką kadry narodowej seniorek od 2001 roku. Gra jako prawo- lub lewoskrzydłowa z przyjęciem. Ostatnie dwa lata spędziła w klubie Minetti Vicenza (tam zaprzyjaźniła się z Katarzyną Skowrońską-Dolata). Rozstała się z ligą włoską w dość chłodnej atmosferze (chodziło m. in. o kwestie finansowe). W przyszłym sezonie będzie grała w tureckim Eczacibasi Stambuł. Kilka miesięcy temu Ivana wyszła za mąż za serbskiego piłkarza ręcznego.W drugiej rundzie mistrzostw świata Serbki zmierzą się w Nagoi m.in. z naszą reprezentacją.

źródło: lsk.net.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved