Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Bułgarzy lepsi w sparingu od Kubańczyków

Przed MŚ: Bułgarzy lepsi w sparingu od Kubańczyków

Bułgaria pokonała reprezentację Kuby 3:2 w pierwszym z trzech spotkań sparingowych, zaplanowanych w Sofii. Dzisiaj hala "Hristo Botew" przeżyła oblężenie bułgarskich kibiców, którzy chcieli zobaczyć spotkanie.

Mimo przegranej w pierwszej partii, Bułgarzy zdołali wygrać dwie następne odsłony. W czwartym secie znów musieli uznać wyższość gości, aby udowodnić swoją wyższość w tiebreaku. Od początku pierwszej odsłony Kubańczycy dominowali na parkiecie, nie pozwalając gospodarzom na dojście z wynikiem do stanu remisowego. Bułgarzy wzmocnili atak w drugim secie, rozgrywający często wykorzystywał swoich środkowych, co przyniosło spodziewane efekty. Kubańczycy nie poddali się jednak łatwo, doprowadzając do tiebreaka, w którym po dramatycznej końcówce gospodarze zwyciężyli 15:13.

Najlepiej punktującym zawodnikiem był Matej Kazijski, który zapisał na swoim koncie 27 oczek. Drugie spotkanie obydwu zespołów rozegrane zostanie jutro o godzinie 18-tej.

Bułgaria – Kuba 3:2

(22:25, 25:20, 25:23, 23:25, 15:13)

Bułgaria: Żekow, Konstantinow, Nikolow, Kazijski, Cwetanow, Gajdarski, Salparow (l) oraz Miluszew, Zarew, Bogdanow, Aleksiew

Kuba: Pimienta, Diaz, Juantorena, Corales, Santos, Simon, Sanchez (l)