Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Politechnika Radomska chce powtórki meczu z Czarnymi

Politechnika Radomska chce powtórki meczu z Czarnymi

W najlepszym składzie przystąpi do spotkania ze Skarpą Toruń II-ligowa ekipa AZS-u Politechnika Radomska. Radomscy działacze będą domagali się powtórzenia meczu z Czarnymi Węgrów, do którego nie dopuszczono ich dwóch zawodniczek.

Przykre doświadczenia nie omijały radomskiej drużyny od początku sezonu. Do niekorzystnych wyników, wewnętrznych nieporozumień oraz kontuzji doliczyć trzeba ubiegłotygodniowe wydarzenia z meczu z Czarnymi Węgrów. Sędziowie nie dopuścili do zmagań dwóch kluczowych zawodniczek AZS-u: Klaudii Gościckiej i Agnieszki Majewskiej. Decyzja ta wynikała z tego, że na zaświadczeniu z badań przeprowadzonych kilka dni przed spotkaniem widniała pieczątka zezwalająca na uprawianie sportu młodzieżowego, czyli do 21 lat. Arbitrzy nie chcieli słuchać wyjaśnień (obie zawodniczki ukończyły ten wiek) i byli nieubłagani. Osłabiona drużyna przegrała z liderem 2:3. Jak się później okazało, w przepisach istnieje zapis, wedle którego wiek widniejący na pieczątce nie jest istotny. Najważniejsze jest potwierdzenie dobrego stanu zdrowia zawodniczek. – Sędziowie nie mieli racji. Przez ich decyzję straciliśmy szansę na komplet punktów. Postanowiliśmy napisać odwołanie do PZPS, w którym domagamy się powtórzenia spotkania – powiedział Skórnicki.

W oczekiwaniu na odpowiedź akademiczki czekają kolejne ligowe potyczki. Na własnym parkiecie zmierzą się jutro ze Skarpą Toruń. Dziewiąte miejsce w tabeli, które obecnie zajmuje ten zespół, nie odzwierciedla w pełni jego możliwości, gdyż ma on rozegrane dwa mecze mniej niż radomianki. – Przyszedł czas na trzypunktowe zwycięstwo. Nie będzie to łatwe spotkanie, ale musimy wykorzystać naszą zwyżkową formę. Jestem optymistą – mówi trener AZS-u, Rafał Skórnicki. Tym razem będzie miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki na czele z najskuteczniejszą w ataku Gościcką oraz Majewską na pozycji libero.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved