Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mariusz Wiktorowicz: Czuję głód siatkówki

Mariusz Wiktorowicz: Czuję głód siatkówki

Mariusz Wiktorowicz, grający asystent Dariusza Luksa, w spotkaniach z AZS-em PZU Olsztyn zastąpił Premysla Obdrzalka, który trenuje teraz z reprezentacją Czech. Zagra prawdopodobnie również w najbliższych meczach w Częstochowie.

Poprzednio zagrałem w Radomiu w kwietniu, w finale play off przeciwko Chemikowi Bydgoszcz. Wchodziłem na boisko w turniejach, ale niedzielny mecz z Olsztynem był pierwszym oficjalnym, w którym zagrałem. – mówi Wiktorowicz o swoim występie. – Szczególnie miło było w pierwszym, wygranym meczu. Przekonałem się, że czuję jeszcze głód siatkówki, a zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Wszyscy zagrali dobrze, a ja starałem się pomóc kolegom. Gorzej było w drugim meczu.

Najprawdopodobniej asystent Dariusza Luksa zagra także w meczach w Częstochowie, jednak zależy to przede wszystkim od decyzji głównego szkoleniowca. W zespole z Radomia są bowiem jeszcze inne pomysły na pozycję libero.Trener obserwował kilka spotkań rezerw i jego uwagę zwrócił dobrze spisujący się w przyjęciu Słomka. Dlatego będzie trenował z nami. To na pewno dla niego wyróżnienie i szansa. Szukamy zdolnych zawodników w młodszych grupach. Podobnie postępują inne kluby, a przykład Wojtka Żalińskiego, pokazuje, że juniorzy mogą być bardzo wartościowi.

Zespół Jadaru może mówić o dużym pechu. Żaliński skręcił nogę, Grzegorz Kokociński przechodzi badania, Krzysztof Niedziela i Mykoła Karzow jeszcze nie są gotowi do gry.

Pech nas nie opuszcza. Na szczęście kontuzja Żalińskiego nie jest bardzo poważna. Cały czas nie wiem, jak długą przerwę będzie musiał mieć Kokociński. W najbliższych meczach nie zagrają Niedziela i Karzow. Praktycznie nie było jeszcze tygodnia, żeby wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji trenera. Mamy nadzieję, że wyczerpiemy przed sezonem limit pecha i w czasie rozgrywek ligowych będziemy mogli liczyć na wszystkich zawodników. – kończy Wiktorowicz.

Na podst. wywiadu Jerzego Stobieckiego

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved