Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kostaryka – kolejny rywal i pełna egzotyka

Kostaryka – kolejny rywal i pełna egzotyka

Kostaryka to jeden z najsłabszych uczestników mistrzostw świata 2006. Drużyna awansowała do finałów z ubiegłorocznego turnieju rozegranego na Dominikanie (obok gospodyń i Kubanek). W Tokio zanotowała dotychczas dwie porażki.

W sierpniu w stolicy tego kraju San Jose rozegrano Puchar Ameryki Środkowej. Rywalkami Kostarykanek były ekipy z Gwatemali, Hondurasu, Panamy, Nikaragui i Salwadoru. Gospodynie nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywali, choć oczywiście poziom tamtych rozgrywek nie miał wiele wspólnego z mistrzostwami świata.

Najlepszymi zawodniczkami w ekipie Kostaryki są dwie siostry: Verania i Angela Willis. Obie studiowały w USA i występowały w tamtejszych rozgrywkach akademickich (najpierw w college’u na Florydzie, później w zespole Kalifornijskiego Uniwersytetu Baptystów, który wywalczył mistrzostw ligi NAIA – czwartej w hierarchi ważności w Stanach Zjednoczonych; Varania została zawodniczką roku w USA). Varania jest kapitanem reprezentacji i występuje na pozycji przyjmującej. Podobnie jak dwa lata starsza Angela, która z kolei w USA gra jako środkowa bloku lub atakująca. Jednak w Japonii trener Braulio Godinez nie ma lepszych siatkarek i postanowił wykorzystać wszechstronność Angeli, ustawiając ją na odbiorze.Zresztą w Tokio szkoleniowiec miesza trochę w składzie. W meczu z Japonią najpierw rozgrywała Onika Pinnock, a później jej miejsce zajęła Dionisia Thompson. W spotkaniu z Polkami może się więc zdarzyć, że przynajmniej przez moment Kostarykanki będą grały na dwie przyjmujące.

Mamy materiały z dwóch meczów Kostaryki w mistrzostwach świata. Nasze kolejne rywalki grają siatkówkę podobną do tej, jaką prezentuje Kuba i Dominikana, ale oczywiście w dużo gorszym wydaniu – powiedział trener Ireneusz Kłos.

W dotychczasowych dwóch spotkaniach Kostaryka przegrała po 0:3 z Koreą Płd. i Japonią. Początek meczu Polska – Kostaryka w piątek o godz. 7:00 czasu polskiego.

źródło: Przegląd Sportowy, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved