Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Impel Gwardia podejmuje Olimpię Jawor

Impel Gwardia podejmuje Olimpię Jawor

Już w najbliższą sobotę, wrocławianki zagrają z Olimpią Jawor w 7. kolejce II ligi kobiet. Impel Gwardia wygrała dotychczas pięć meczów, i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

14 punktów w sześciu meczach oraz trzecia pozycja w tabeli gr 2 II ligi kobiet to wyniki zespołu Impel Gwardia Wrocław przed najbliższym spotkaniem z Olimpią Jawor. To bardzo dobry rezultat zważywszy, że w zespole grają wyłącznie zawodniczki grup młodzieżowych.

Z kolei sobotni goście na Krupniczej, nie są w najmniejszym stopniu usatysfakcjonowani z dotychczasowych wyników. 7 punktów i szóste miejsce w lidze to znacznie poniżej przedsezonowych aspiracji klubu. Zespół trenera Leszka Chrzanowskiego wygrał tylko dwa pierwsze spotkania a w następnych czterech musiał pogodzić się z porażkami. O ile przegrana z faworytem ligi PLKS Pszczyną ujmy jaworzankom nie przyniosła, to już bardzo trudno wytłumaczyć porażkę Olimpii „u siebie” z wydawałoby się teoretycznie słabszymi MCKiS Jaworzno czy Gaudią Trzebnica.Jeśli zespół z Jawora w tym sezonie chce jeszcze nawiązać równorzędną walkę z czołówką 2 gr. II ligi to musi zacząć wygrywać. Zapewne te kalkulacje są znane szkoleniowcom Olimpii w związku z tym należy się spodziewać we Wrocławiu wyjątkowo zmobilizowanych zawodniczek gości. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem przy wygranej Gwardii za „trzy”, Jawor będzie tracić już do 3. zespołu ligi aż 10 pkt. W takim wypadku włodarze klubu będą musieli najprawdopodobniej odłożyć pierwszoligowe plany na kolejny sezon.

Czeka nas bardzo emocjonujący mecz, przeciwnik zdaje sobie sprawę z walki „o życie”. My też będziemy się starać powiększyć dorobek punktowy, więc sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie – Powiedział Zbigniew Barański trener Impel Gwardia II Wrocław.

Gwardzistki wystąpią znów bez Aleksandry Krzos (która z I zespołem rozegra w ten weekend turniej w Skokach – przyp. red.), ale pozostałe zawodniczki są przygotowane do gry w każdych warunkach – jak pokazał rezultat ostatniego spotkania wrocławianek z AZS Opole, Impel potrafi wygrać przegrywając nawet 0-2.

Przewidywane składy:

Impel: Ślęzak, Balewska, Świderska, Talisz, Szafraniec, Kowalska, Brożek (L) oraz Gołąb, Szczepanik, Stanecka, Duda.

Olimpia: Basa, Pawlak, Katyńska, Kurek, Malczyk, Gajda, Wyszomirska (libero) oraz Śliwka, Totczyk i Mycek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved