Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ewgeni Iwanow: Po MŚ zaczynam naukę języka polskiego

Ewgeni Iwanow: Po MŚ zaczynam naukę języka polskiego

Reprezentant Bułgarii, grający w zespole mistrza Polski, Ewgeni Iwanow pojedzie na mistrzostwa świata do Japonii, ogłosił dziś sztab szkoleniowy kadry. Kontuzja barku nie okazała się poważna. Zawodnik zapowiedział również, że po powrocie z Japonii rozpocznie naukę języka polskiego.

Jest dobrze. Rezonans magnetyczny wykazał, że zawodnik może zagrać na mistrzostwach świata – mówi trener Martin Stoew. – Teraz Ewgeni będzie miał robioną serię zastrzyków w kontuzjowany bark, które pomogą mu w pełni zaleczyć ramię. Na pewno poleci z nami do Japonii.

Na wszelki wypadek, gdyby coś jednak działo, trener powołał na zgrupowanie jeszcze jednego środkowego, Teodora Bogdanowa z drużyny Levskiego Sofia.Jak przyznał szkoleniowiec jedyna niewiadoma w kadrze to pozycja drugiego atakującego. Stoew zastanawia się pomiędzy Danailem Miluszewem i Bojanem Jordanowem. – Odpowiedź na to pytanie dadzą mi na pewno spotkania kontrolne z Kubańczykami – mówi. Obydwaj zawodnicy byli częścią kadry juniorskiej, gdy ta w 2003 zdobyła brąz na mistrzostwach świata w Teheranie.

Bełchatowski środkowy przyznał, że po powrocie z mistrzostw świata bierze się w końcu za naukę języka polskiego. – Naszym oficjalnym językiem w zespole z Bełchatowa jest język włoski – mówi śmiejąc się popularny PuszkataAż pięciu zawodników plus trener i statystyk władają tym językiem. Rozumiem kilka słów po polsku, ale to raczej za mało. Mieszkam blisko Piotrka Gruszki, z którym znamy się bardzo dobrze. Rozmawialiśmy zawsze głównie po włosku, ale jego żona zapowiedziała, że będzie do mnie mówiła tylko po polsku (śmiech) żebym się nauczył. Polski jest podobnym językiem do rosyjskiego i liczę, że nie będę miał problemów z szybkim nauczeniem się go.

Zawodnik podobnie jak Plamen Konstantinov jest prawdziwym poliglotą. Zna już poza bułgarskim również angielski, francuski, włoski, grecki, turecki oraz rosyjski język.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved