Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dobra gra bielszczanek w Japonii

Dobra gra bielszczanek w Japonii

- Nasza reprezentacja najgorsze ma już za sobą - tak prognozuje szkoleniowiec BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, Jacek Skrok. - Paulina Maj i Anna Podolec zasłużyły na słowa pochwały za swoje występy w meczach z Kenią i Koreą Południową.

Zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach mistrzostw świata odniesione zostały w bólach, ale trzeba to zrozumieć sytuacją jaka była w i wokół naszej reprezentacji w ostatnich tygodniach przed wyjazdem do Azji – powiedział Jacek Skrok. – Z tremą, nerwami i dużym stresem zespół poradził sobie dobrze. Stracony set z Kenią pomińmy w tej sytuacji milczeniem. Ostatecznie zawodniczki zrobiły to co miały zrobić.

Trener Skrok dodał, że mogły niepokoić przegrane kocówki w dwóch setach z Koreą Południową, ale w najważniejszych momentach zespół pokazał, że potrafi grać skutecznie i agresywnie.Teraz według Jacka Skroka drużyna nie tyle będzie miała z górki, co zapewniła już sobie komfort gry. Awans do drugiej rundy jest praktycznie pewny – powiedział trener zdobywczyń Pucharu Polski. – Można z pewnym optymizmem patrzeć w przyszłość.

W reprezentacji grają dwie zawodniczki z bielskiego klubu – Paulina Maj i Anna Podolec. Obie pokazały się z dobrej strony – powiedział bielski szkoleniowiec. – Paulina za każdym razem jak wchodziła radziła sobie całkiem dobrze. W takiej roli jaką wykonuje w Japonii mogła już wcześniej przydać się tej reprezentacji. Anna Podolec, o czym również informują media, była jedną z bohaterek spotkania z Koreą. Chyba wywalczyła tym występem miejsce w szóstce. Ma bardzo dobre statystyki w bloku i ataku, a to chyba o czymś świadczy.

Siatkarki z Bielska-Białej nie grają teraz w Pucharze Polski, ale wolnego weekendu nie będą miały. Zagramy turniej w Skokach organizowany przez poznański AZS – powiedział Jacek Skrok. – Zobaczymy m.in. w akcji zespoły, których jeszcze w tym sezonie nie mieliśmy okazji widzieć, czyli Poznań i Wrocław. Turniej potraktujemy szkoleniowo. Chcę, żeby dużo pograły zawodniczki, które jeszcze nie miały wielu okazji wyjścia na parkiet w tym sezonie, przede wszystkim nasza nowa koleżanka z Turcji oraz Małgorzata Cieśla.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved