Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

W drugiej lidze kobiet mamy już za sobą sześć kolejek spotkań. Sytuacja w grupach jest coraz klarowniejsza, jednak o tym kto awansuje do 1 ligi, a kto będzie skazany na degradację do niższej ligi, przekonamy się dopiero na wiosnę.

W najciekawszym spotkaniu gr. 1 II ligi kobiet ChTPS Chodzież w trzech setach uległ Sokołowi Mogilno. Mimo, iż podopieczne Jerzego Patera wygrały 3:0, zwycięstwo wcale nie przyszło tak łatwo. Spotkanie było niezwykle zacięte, a trzeci set toczył się na przewagi. W Pile rezerwy Nafty długo męczyły się najlepszą po pięciu kolejkach drużyną grupy – TSK-T Budowlanymi Toruń, udowadniając swoją wyższość dopiero w tie-breaku. Potknięcie lidera i wicelidera wykorzystały siatkarki rezerw beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet – Gedanii II Gdańsk, które dzięki trzem punktom zdobytym z meczu z Zawiszą Sulechów zostały nowym liderem gr. 1. Dla układu dolnej części tabeli niezwykle istotne znaczenie miał mecz dwóch ostatnich zespołów – rezerw Centrostalu Focus Park Bydgoszcz i AZSu AWF Poznań. Lepsze okazały się bydgoszczanki, pokonując akademiczki 3:1. Takim samym stosunkiem setów zakończył się pojedynek w Poznaniu, gdzie miejscowe z Akademii Rolniczej, uległy siódmej drużynie z minionego sezonu – Uniwersytetowi Piast Szczecin.

W gr. 2. po sześciu kolejkach na czele tabeli nadal pozostają dwa zespoły: Częstochowianka, która w Opolu pokonała AZS oraz PLKS Pszczyna, która na własnym parkiecie „zgasiła” trzeci w tabeli Płomień Sosnowiec. Bez niespodzianek było w Świdnicy, gdzie spadkowicz z 1 ligi – Polonia Świdnica uległ gładko w trzech setach rezerwom Gwardii Wrocław. Świdniczanki w tym sezonie nie wygrały jeszcze żadnego seta! Cenne dwa punkty zdobyły siatkarki z Jaworzna meczu z MKS-em Zawiercie. Podopieczne Mariusza Łozińskiego wraz z Olimpią Jawor, która w trzech setach uległa beniaminkowi z Trzebnicy, zajmują ex aequo 6 miejsce w tabeli.

W gr. 3 II ligi kobiet od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarki z Węgrowa. Tym razem Czarne Nike Węgrów 3:2 pokonały Politechnikę Radomską, choć po dwóch setach prowadziły już 2:0. W trzeciej i czwartej odsłonie meczu wyszły na parkiet za bardzo rozluźnione ulegając radomiankom do 14-tu i 20-tu. Pierwszej porażki w tym sezonie doznał AZS WSWFiT Białystok, ulegając w Łodzi spadkowiczowi z 1 ligi – ŁKS-owi Łodź. Kolejne punkty na swoje konto mogą dopisać „Uczennice” z Aleksandrowa Łódzkiego, które w miniony weekend pokonały Skarpę Toruń 3:1. W derbach Roztocza lepsze okazały się siatkarki Szóstki Biłgoraj, pokonując w trzech setach rewelację gr. 4 minionego sezonu Tomasovię Tomaszów Lubelski. W Warszawie również spotkały się dobre sąsiadki zza miedzy. Miejscowy AWF bez straty seta pokonał ostatni w tabeli Uniwersytet Warszawski.

Aż trzy tie-breaki musiały rozstrzygnąć spotkania w gr. 4 II ligi kobiet. W najciekawszym spotkaniu kolejki, w Krakowie Armatura podejmowała sąsiadki z tabeli – MOSIR Mysłowice. Po blisko dwugodzinnym, niezwykle zaciętym spotkaniu, lepsze okazały się przyjezdne wygrywając piątego seta 18:16. O krok od sprawienia ogromnej niespodzianki były siatkarki Siarki. Tarnobrzeżanki prowadząc po trzech setach 2:1, w czwartej odsłonie meczy zdobyły zaledwie sześć punktów. „Set prawdy” należał już do MKS-u Andrychów, który wygrał w tej partii 15:10. Trzecie pięciosetowe spotkanie w grupie, odbyło się w Myślenicach, gdzie miejscowy Dalin pokonał BKS Aluprof II Bielsko-Biała. Niezwykle cenne zwycięstwo nad outsiderem gr. 4 odniósł przedostatni Orzeł Kozy, który w derbach Podbeskidzia w trzech setach rozprawił się z MKS-em Bielsko-Biała. Niespodzianki nie było w Sosnowcu. Tam rezerwy SMS-a w ciągu pewnie 3:0 pokonały Sandecję Nowy Sącz i z piętnastoma punktami na koncie przewodzą w tabeli gr. 4.