Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi mężczyzn

Miniony weekend w I lidze mężczyzn pokazał, że w tym sezonie nie ma "pewniaków". W Jaworznie lider nie sprostał gospodarzom, a w Bielsku-Białej niespodziewanie przegrał GTPS. Joker, po kolejnej porażce, trafił do strefy spadkowej.

Płomień Sosnowiec jechał do Jaworzna po trzy punkty. Po dwóch niezwykle gładkich zwycięstwach z kandydatami do awansu (po 3:0 z Jokerem Piła i AZS Nysa), wydawało się że Kaziki przejdą przez ligę spacerkiem. Już w trzecim meczu marsz ten przerwał Energetyk Jaworzno. Co prawda po pierwszym gładko przegranym secie Płomień obudził się i po zaciętej walce wygrał drugą partię 28:26. Następnie jednak oddał seta do 21, by kolejnego wygrać do 19. Tie-break mimo przespanego początku przez Energetyk, Jaworznianie przechylili na swoją korzyść.

Piąty set potrzebny był do rozstrzygnięcia meczu również w Hajnówce. Po dość słabym początku sezonu gospodarzy, faworytem konfrontacji był Inotel Poznań. Beniaminek znacznie lepiej prezentował się na starcie rozgrywek. Pierwsze dwa sety zdawały się potwierdzać proporcje sił obu zespołów. Obie partie wygrali poznaniacy, choć minimalnymi różnicami punktowymi – 27:25 i 25:23. Im dłużej jednak trwało spotkanie, tym lepiej grali gospodarze. Pronar w trzecim secie wygrał do 22, a w czwartym pewnie zwyciężył do 18. Piąty set był okrasą całego spotkania. Efektowne akcje i wyrównana gra podniosła temperaturę spotkania do maksimum. W połowie seta błąd Inotelu i udany blok hajnowian wyprowadził Pronar na prowadzenie, którego nie oddał do końca.

Wydawało się, że to spotkanie AZS Nysa z Jokerem Piła będzie hitem kolejki. Obie drużyny równie gładko poległy z Sosnowcem i mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany. W obu ekipach mają apetyt na awans do PLS, niestety na boisku potwierdzili to tylko siatkarze z Nysy. Pierwszy set AZS wygrał 27:25, ale nerwową końcówkę miał na własne życzenie, gdyż prowadził już 24:21. Drugą partię znacznie lepiej rozpoczęli pilanie, prowadząc w pewnym momencie 14:10. Siatkarze z Nysy poprawili jednak swoje błędy, a konsekwentna zagrywka na Stanisława Pieczonkę zaowocowała zwycięstwem akademików do 19. W trzecim secie zawodnicy Jokera chyba przestali wierzyć w możliwość wygranej, Nysa rozstrzygnęłą partię 25:20 na swoją korzyść i cały mecz 3:0, dzięki czemu awansowała na fotel lidera.

Gorzką pigułkę w Bielsku-Białej musieli przełknąć zawodnicy GTPS. Teoretycznie słabszy BBTS wykorzystał fatalną postawę gorzowian i wygrał 3:1. Szczególnie słabo goście zagrali w przyjęciu, co owocowało błędami w innych elementach gry. Poprawnie spisali się jedynie w trzecim secie, w którym bez problemu wygrali do 18. Bielszczanie, konsekwentni na zagrywce spokojnie przeciwstawili się rywalowi w pozostałych partiach. W czwartym secie gorzowianie się na chwilę obudzili i przy prowadzeniu GTPS 14:7, kibice szykowali się na tie-break. Po chwili na tablicy widniał już wynik 15:15, a w końcówce lepsi okazali się bielszczanie. Najlepszym komentarzem do meczu była konkluzja trenera GTPS Macieja Kowalczuka: – W tym roku robiliśmy za Mikołaje już 29 października. Wstyd mi za to co pokazaliśmy w Bielsku.

Trzy punkty w Spale jak przypuszczano dopisano Avii Świdnik. Jednak zwycięstwo świdniczanom nie przyszło wcale łatwo. Pierwszy set co prawda potwierdził wyższość Avii, która wygrałą 25:16, ale druga partia to równie gładka wygrana młodzieży z SMS-u. trzeciego seta ponownie wygrali świdniczanie, by męczyć się w czwartej partii, ostatecznie z sukcesem 28:26. Trener Lemieszek po meczu nie był zadowolony z postawy swojego zespołu – Jeśli zamierzamy wejść do szóstki, albo i jeszcze wyżej, musimy takie mecze wygrywać w 45 minut. W innym humorze był Karol Janaszewski, który cieszył się z dobrej gry młodych siatkarzy w dwóch setach.

(27:25, 25:19, 25:20)

BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała – GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów Wlkp. 3:1

(25:22, 25:21, 18:25, 27:25)

Avia Świdnik – SMS I PZPS Spała 3:1

(25:16, 14:25, 25:19, 28:26)

Pauzowała Bzura Ozorków. Mecz Skra II Bełchatów – SPS Zduńska Wola został przełożony